منو
 کاربر Online
514 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline هدی 1 ستاره ها ارسال ها: 7   در :  یکشنبه 19 تیر 1384 [04:14 ]
  پیدایش موجودات اولیه زمین
 

در زمان بوجود امدن موجودات اولیه شرایط زمین چگونه بود؟

  امتیاز: 1.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 21 تیر 1384 [03:53 ]
  > پیدایش موجودات اولیه زمین
 

موجودات زنده روی زمین محصول مستقیم خود زمین هستند. پدید آمدن موجودات زنده در اصل به بعضی خصوصیات فیزیکی و شیمیایی زمین اولیه وابسته بوده و آنچه ماده زنده را بوجود آورد، فقط زمان کافی و قوانین طبیعی فیزیکی و شیمیایی بودند که در محیط مناسب موثر افتاده‌اند.

زمین در حدود 5 - 4.5 میلیارد سال پیش بوجود آمد و در آغاز به صورت توده تابنده‌ای از هیدروژن و دیگر عنصرهای آزاد بود. عنصرهای سنگین مانند آهن در مرکز زمین قرار گرفتند و اتمهایی مانند سیلیسیم و آلومینیوم در پوسته میانی قرار گرفتند و اتمهای سبکتر مانند هیدروژن ، نیتروژن ، اکسیژن و کربن در بیرونی‌ترین لایه‌ها قرار گرفتند.

به مرور دمای این گازها کاهش یافت و مواد مرکب مانند آمونیاک ، دی‌اکسید کربن و ... تشکیل یافتند. سرانجام دمای زمین به درجه‌ای پایین آمد که برای بقای موجودات زنده مناسب شد. اما نخستین موجودات از کجا بر زمین آمدند ؟ ترکیبات آلی می‌توانند از ترکیبات غیر‌آلی ساده پدید آیند. مواد غیرآلی ساده تحت تاثیر تخلیه‌های الکتریکی اتمسفر و نیز انرژی تابشهای خورشیدی ، ترکیبات آلی گوناگون را بوجود آوردند. ترکیبات شیمیایی پیچیده ساخته شدند و سلول پدید آمد.  امتیاز: 0.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 26 تیر 1384 [15:41 ]
  > پیدایش موجودات اولیه زمین
 

با سلام
باید به خانم سمیه فارابی اصل بگویم نظریه ای که ایشان در مورد چگونگی پیدایش جانداران عرض کردند مدتها است که دیگر رد شده است و دیگر مورد تائید بسیاری از دانشمندان علوم زیستی نمی باشد ، نظریه ای را که خانم سمیه فارابی اصل بیان کرده اند به نظریه سوپ بنیادین معروف است که در سال 1320 ارئه شده است.و در نیمه قرن بیستم توسط میلر آزمایش شد ، که در آن آزمایش تعدادی از مواد شیمیایی پایه ای حیات بوجود آمد . اما در آن زمان دانشمندان فکر می کردند عمر حیات بر روی زمین در یک میلیارد سال پیش بوده است ، در حالی که امروزه بعد از اندازه گیری عمر زمین و کشف سنگواره هایی که در 3.5 میلیارد پیش بوجود آمده معلوم شد حیات بسیار پیش تر از آن تشکیل شده است.
امروزه هم دانشمندان فهمیده اند مخلوطی از گازها که در آزمایش میلر مورد استفاده قرار گرفته بوده ، هنگام پیدایش حیات وجود نداشته است. همچنین در 4 میلیارد سال پیش ، زمین فاقد لایه محافظتی اوزون بود.در این صورت پرتو فرابنفش خورشیدی بدون لایه اوزون همه آمونیاک و متان موجود در اتمسفر را از بین می برده است.
در این صورت این نظریه مورد تردید قرار گرفت تا زمانی که نظریه حباب ارائه شد.

طبق نظریه حباب ، آمونیاک ، متان و دیگر گازها از دهانه آتشفشان های زیر دریا خارج شده و در حبابهایی زیر دریا محبوس می شدند. آمونیاک و متان و دیگر گازها در ون حبابها از صدمات ناشی از پرتو فرابنفش مصون مانده و همچنین بدلیل متراکم بودن گازها در این حبابها واکنشهای شیمیایی باسرعت بیشتری اتفاق می افتاده است.
حبابها بعد از رسیدن به سطح اقیانوس ها و ترکیدن مولکولهای آلی ساده ی خود را آزاد می کردند. این مولکولهای ساده توسط باد و جریانهای اقیانوسی حرکت می کردند و ضمن حرکت در معرض اشعه فرابنفش و رعد و برق قرار می گرفتند و در نتیجه انرژی لازم برای ادامه واکنشها تامین می شده است. و این چرخه ادامه پیدا کرد تا مولکولهای شیمیایی پیچیده تری بوجود آمدند .

منبع : کتاب زیست شناسی دوره پیش دانشگاهی ص 56 تا 59
PRScool
Rahimi_s1@roshd.ir  امتیاز: 0.60     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 28 تیر 1384 [12:06 ]
  > پیدایش موجودات اولیه زمین
 

با سلام خدمت دوست عزیز

از اینکه می‌بینیم اینطور با علاقه و دقت مباحث موجود در دانشنامه را دنبال می‌کنید خیلی خوشحال هستیم . امیدواریم همیشه ما را همراهی کنید.

با تشکر

  امتیاز: 2.53