منو
 کاربر Online
326 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 11 تیر 1384 [04:29 ]
  رابطه بین بیماری MS و متولدین ماه اردیبهشت
 

افرادی که در نیمکره شمالی کره زمین درماه اردیبهشت به دنیا می‌آیند با احتمال بیشتری به بیماری (Mutiple sclerosis) مبتلا می‌شوند. دانشمندان نتوانسته‌اند ارتباط بین MS و ماه تولد را شرح دهند ولی اینطور تصور می‌نمایند که این نتایج می‌تواند با تابش خورشید و مقدار ویتامین D مادر که رشد جنین را تحت تاثیر قرار می‌دهد مرتبط باشد. چون در نیمکره شمالی در این ماه مقدار تابش خورشید کم است و مقدار کمی از ویتامین D در بدن افراد ساخته می‌شود.
بیماری MS زمانی اتفاق می‌افتد که سلولهای سیستم ایمنی بدن به لایه میلین که از سلولهای عصبی مغز و نخاع محافظت می‌کنند حمله می‌نمایند و آنها را نابود می‌کنند. علت بیماری هنوز نا‌مشخص است محققان معتقدند که شاید عوامل ارثی ، تغذیه ای و محیطی در آن دخیل باشند.
اکثر افراد مبتلا سنشان بین 50-20 می‌باشد و زنان بیشتر از مردان مبتلا می‌شوند. در این بیماری علایمی مانند سوزن سوزن شدن ، خستگی ، از دست دادن تعادل و تکلم نامفهوم بطور غیر‌مداوم وجود دارد.
  امتیاز: 0.00