منو
 کاربر Online
988 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  چهارشنبه 01 تیر 1384 [07:07 ]
  فابل توجه علاقمندان فضا: ستاره های دنباله دار حاوی ضد یخ اند.
 

surprised!دنباله دارها حاوی ضد یخ اند.
این امر ممکن است نا محتمل به نظر آید. ولی دنباله دار هیل_ باپ که سال 1997 به نحو تماشایی در آسمان ظاهر شد, بنا به گفته "ژاک کروویزیه" از رصد خانه پاریس دارای 25/0 در صد اتیلن گلیکول است.
این ماده پیچیده ترین ماده آلی است که تاکنون در یک دنباله دار شناسایی شده است.
"کروویزیه" و همکارانش با تحلیل تابش با طول موج میلیمتری از هیل_باپ و مقایسه آن با داده های آزمایشگاهی جدید درباره طیف چند مولکول پیچیده به همخوانی کامل و واضحی با اتیلن گلیکول که جزء معمول ضد یخ است دست یافتند. این ماده پس از متانول و فرمالدئید سومین ماده آلی فراوان در هیل_باپ است ; گر چه مقدارش برای ذوب کردن هسته دنباله دار حتی در نزدیکترین فاصله تا خورشید بسیار اندک است.
این کشف نظریه ای را تقویت می کند که بر مبنای آن, دنباله دارها با آوردن مواد آلی به زمین به شروع حیات در کره زمین کمک کردند.
اگرچه این پژوهشگران نتوانسته اند نشانه هایی مبنی بر وجود مولکولهای پیچیده تر مانند آمینو اسید گلایسین بیابند, اما" کروویزیه" عقیده دارد طیف آنها در نوفه گم شده است. او منتظر اجرای ماموریت روزتا موشک پرتاب شده از سوی آزنس فضایی اروپا برای ملاقات با یک دنباله دار است.

  امتیاز: 0.40