منو
 کاربر Online
322 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  جمعه 20 خرداد 1384 [04:42 ]
  میکروبی که باعث سکته ی قلبی می شود
 

میکروبی که باعث سکته ی قلبی می شود!


در سال 1383 نتایج تحقیقات محققان کشورمان برای نخستین بار در تاریخ پزشکی نشان داد، عامل بروز ناگهانی سکته ی قلبی در افراد فاقد زمینه ی بیماری و عوامل خطر دیگر، عفونت با میکروبی به نام " کلامیدیا نومونیا " می باشد.

نتایج این مطالعات که بر روی 192 نفر از بیماران مبتلا به سکته ی قلبی بدون زمینه ی مساعد انجام شد نشان داد که، گرچه این افراد هیچ کدام از عامل های خطر را نداشتند اما در 85 درصد آنها عفونت کلامیدیا وجود داشته و این میکروب از آئورت آنها جدا شده است.

این پژوهش نشان داد برای درمان این بیماری علاوه بر داروهای قلبی، مصرف تتراساکلین نیز ضروری است. همچنین بیمارانی که با مصرف آنتی بیوتیک تحت درمان قرار می گیرند، پس از گذراندن کامل دوره درمان نیازی به عمل جراحی ندارند و می توانند به زندگی روزمره ی خود ادامه دهند.

تا کنون تنها علت سکته های قلبی،‌ زمینه هایی همچون فشار خون بالا، چربی خون بالا، اختلالات قلبی و مصرف دخانیات شناخته می شد و همچنین این سوال وجود داشت که علت سکته ی قلبی در افرادی که این زمینه ها را ندارند چیست.

  امتیاز: 0.20