منو
 صفحه های تصادفی
فهم تفسیری (وبر)
گشتی در ریاضیات
رسانه دانش:کاراکترهای خاص
مقام ابوطالب از دیدگاه امام صادق علیه السلام
کروژن
مواد مصالح زمین شناسی از دیدگاه مهندسی
سیاره عطارد
آرایش شبکه‌اى از ماده سیاه با ستارگان
بیعت سید حسنی با امام مهدی علیه السلام
گوزن زرد
 کاربر Online
558 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  شنبه 14 خرداد 1384 [05:59 ]
  کوتاه و جالب از علم شیمی
 

آیا می دانید که:
  • لامپ فلاش عکاسی محتوی مفتول منیزیم در فضای اکسیژن خالص است. عبور جریان الکتریکی از مفتول منیزیم آن را گرم کرده و انرژی فعال سازی واکنش را تامین می کند. در نتیجه منیزیم اکسید, گرما و نور سریعا تولید می شوند.
  • آیا تا کنون به یک غار رفته اید؟ اگر رفته باشید, قندیلهایی که از سقف غار آویزان هستند و همینطور ساختارهای مخروطی کف غار را دیده اید. این پدیده ها, "استالاگتیت" به معنای "چکنده" و "استالاگمیت" به معنای "چکیده" نامیده می شوند که از کربنات کلسیم, CaCO3 , تشکیل شده اند. این دو از تبخیر قطره های آب حاوی هیدروژن کربنات, Ca(HCO3)2 , به دست می آیند.
  • آب پرتقال هم مانند سرکه خاصیت اسیدی دارد. PH پرتقال بین 3 تا 4 است و این در حالی است که PH سرکه بین 4/2 تا 4/3 است.
  • اصطلاح ماکرو فر که در تداول عامه رایج شده است, غلط است! تلفظ صحیح آن, "مایکرو فر" یا برای این که فارسی را پاس بداریم "اجاق ریز موج" است! به این علت که در این نوع اجاق, از امواج میکرو یا ریز موجهای تابش الکترو مغناطیسی استفاده می شود که طول موجهایی کوتاه تر از امواج رادیویی و تلویزیونی و بلندتر از امواج نور مرئی دارند و گستره آن از 001/0 تا 1/0 متر هستند.
  امتیاز: 1.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 13 مهر 1384 [05:58 ]
  > کوتاه و جالب از علم شیمی
 

rolleyesmadlolidea

  امتیاز: 1.60