منو
 کاربر Online
934 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline شکوفه رنجبری 2 ستاره ها ارسال ها: 29   در :  چهارشنبه 11 خرداد 1384 [05:46 ]
  متفورمین
 

متفورمین داروئی است که برای بیماران دیابتی می شود و با کاهش میزان قند خون ، قند موجود در خون این بیماران را تنظیم می کند ولی همچنین از این دارو برای درمان بیماریهای دیگری چون نازائی هم مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا مؤثر و مفید است .
با توجه به این دو بیماری که هیچ ربطی به هم ندارند چگونه برای هر دو از یک دارو تجویز می شود؟
آیا مصرف این دارو برای افرادی که مبتلا به دیابت نیستند و با خوردن آن میزان قند خونشان به شدت کاهش پیدا می کند خطرناک نیست؟
البته در دانشنامه مدتهاست (حدود 3-4 ماه) که متنی به نام متفورمین باز شده ولی همچنان خالی است و در دست تهیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
وحتی فرد ناشناسی هم سئوالی در این مورد در انجمنها مطرح کرد که پاسخی به آن داده نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

  امتیاز: 0.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  یکشنبه 16 مرداد 1384 [14:08 ]
  > متفورمین
 

متفورمین


یکی از داروهای کنترل کننده دیابت نوع 2 متفورمین است. متفورمین یک عامل حساس کننده سلولها به انسولین و ضد هیپرگلسیمی است که جهت درمان دیابت شیرین غیر وابسته به انسولین استفاده می‌شود. مکانیزم دقیق متفورمین شناسایی نشده است.

این دارو در بعضی مواقع برای درمان نازایی در زنان استفاده می‌شود. چون مشخص شده است که بین بیماری دیابت و نازایی در زنان رابطه مستقیم وجود دارد.

به مقالات دیابت شیرین و انسولین در دانشنامه مراجعه کنید.
  امتیاز: 0.00