منو
 کاربر Online
658 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 11 اردیبهشت 1384 [05:21 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : آمونیاک
 

خواهش میکنم اطلاعاتی در مورد نقطه جوش و گرمای تبخیر آمونیاک برام به kactoossabz@yahoo.com میل کنین.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384 [13:12 ]
  > آمونیاک
 

آمونیاک و خواص آن:

آمونیاک مهمترین ترکیب هیدروژنه ی ازت است و درطبیعت از تجزیه ی مواد آلی ازت دار حاصل می شود. این ماده گازی است بی رنگ، با مزه ی فوق العاده تند و زننده که اشک آور و خفه کننده است.
گاز آمونیاک از هوا سبک تر بوده و به سهولت به مایع تبدیل می شود. آمونیاک درآب بسیار محلول بوده و درمنفی 7/77 درجه ی سانتیگراد منجمد و در منفی 5/33 درجه ی سانتیگراد به جوش در می آید.
وزن مخصوص محلول اشباع آمونیاک 88/0 گرم بر سانتیمتر مکعب است. گاز آمونیاک قابل اشتعال و حدود اشتعالش 16-25 درصد حجمی گاز آمونیاک در هوا می باشد. حضور مواد نفتی و دیگر مواد قابل اشتعال خطر حریق را افزایش می دهد.
مجاورت و تماس آمونیاک با نقره وجیوه تولید " فولمینات نقره و جیوه " می کند که موادی شدیدا" قابل انفجار هستند. گاز آمونیاک در اثر حرارت از 400 درجه به بالا تجزیه شده و تولید هیدروژن میکند.
آمونیاک سبب تحریکات سیستم تنفسی، پوست و چشم شده و با آسیب رساندن به ریه ها در اثر مواجهه با حجم زیاد این گاز می تواند سبب مرگ شود.
  امتیاز: 1.80