منو
 کاربر Online
644 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 10 اردیبهشت 1384 [09:15 ]
  اجرای برنامه در C تحت Dos
 

وقتی برنامه ای را در محیط C تحت Dos می خواهم اجرا کنم به منوی Run رفته و از آن جا روی Run Dos Command کلیک می کنم . پنجره ای به همین نام باز شده و Command و Output File Name می خواهد . در اینجا چه باید بنویسم ؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد خالدی 3 ستاره ها ارسال ها: 153   در :  یکشنبه 11 اردیبهشت 1384 [05:46 ]
  > اجرای برنامه در C تحت Dos
 

برای اجرای برنامه در محیط DOS نیازی به اجرای Run Dos Command نیست. شما ابتدا باید برنامه را Compile کنید و سپس اجرا. هر دوی این کارها را می توانید همزمان با ترکیب کلید Ctrl + F9 انجام دهید.

  امتیاز: 1.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 11 اردیبهشت 1384 [13:46 ]
  > اجرای برنامه در C تحت Dos
 

با سلام .
من این کار را قبلا انجام داده ام ولی جوابگو نیست . و مثل اینکه فقط از طریق روش فوق ممکن است که من نمی دانم به جای پنجره های آن چه بنویسم.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد خالدی 3 ستاره ها ارسال ها: 153   در :  یکشنبه 11 اردیبهشت 1384 [13:48 ]
  >> اجرای برنامه در C تحت Dos
 

اگر می خواهید من کمکتان کنم دقیقن توضیح بدهید جوابگو نیست یعنی چه؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 13 اردیبهشت 1384 [05:43 ]
  > اجرای برنامه در C تحت Dos
 

منظور من این است که وقتی کلیدCtrl+F9را میزنم اصلا عکس العملی نشان نمی دهد یعنی برنامه اجرا نمی شود و من فکر می کنم که تنها از طریقRun کردن برنامه بتوان آن را اجرا کرد که آن هم با توجه به توضیحات قبلی امcommand وout file name می خواهد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد خالدی 3 ستاره ها ارسال ها: 153   در :  سه شنبه 13 اردیبهشت 1384 [05:58 ]
  >> اجرای برنامه در C تحت Dos
 

از توضیحات شما چیزی دستگیر من نشد، شاید ابتدایی ترین حدسی که می شود زد این باشد که C را درست Setup نکردید. به هر حال نحوه ی اجرای برنامه در محیط Borland C، Turbo C و بعضی دیگر از Flavor های C استفاده از Ctrl + F9 می باشد. البته مطمئن نیستم اما شاید از طریق Command Line هم بشود برنامه ای را در محیط DOS کامپایل و اجرا کرد. برای کمک به شما، من این کار (کامپایل و اجرای برنامه ی C از طریق Command Line) را انجام داده، سپس نتیجه را به شما اعلام می کنم. لطفن منتظر بمانید!


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد خالدی 3 ستاره ها ارسال ها: 153   در :  سه شنبه 20 اردیبهشت 1384 [05:33 ]
  >>> اجرای برنامه در C تحت Dos
 

برای کامپایل و ساختن یک برنامه در Command Prompt باید نوع کامپایلر شما مشخص باشد. چنانچه از Turbo C استفاده می کنید اجرای دستور زیر برای شما یک کد قابل اجرا خواهد ساخت:
tcc -im -c نام فایل.c


  امتیاز: 0.00