منو
 کاربر Online
512 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  جمعه 19 فروردین 1384 [07:14 ]
  پاسخ سئوال شماره ی یک
 

پاسخ سئوال شماره ی یک :

در سال 1981نوعی بیماری عفونی ناشناخته در آمریکا -اروپا - استرالیاو آفریقا بنام "ایدز " گسترش یافت . عامل بیماری ویروسی بنام"ویروس نقص ایمنی انسان "(HIV)است که مخفف عبارت Human Immuno deficincy virus میباشد. این ویروس به سیستم دفاعی بدن حمله کرده و باعث اختلال در فعالیت آن می گردد. بیشترین سلولهایی که درگیر میشوند لنفوسیت ها هستند که جزء گلبول های سفید می باشند .
تشخیص آلودگی به ویروس ایدز فقط با آزمایش خون میسر است که آن هم از زمان ورود ویروس به بدن انسان تا زمانی که شواهد آزمایشگاهی ظاهر شود بین 2هفته تا 16ماه فاصله وجود دارد که به آن دوره ی پنجره گفته میشود که بیمار هیچ علایمی ندارد .
ویروس ایدز از سه راه قابل انتقال است :1- تماس جنسی 2- از راه انتقال خون و فراورده های خونی آلوده و استفاده از سرنگ مشترک آلوده 3- از مادر به کودک.
چون سیستم ایمنی بدن بیمار ضعیف شده بدن آماده ابتلا به انواع بیماریها است . این بیماریها بصورت بیماریهای ریوی -اسهال های شدید و مزمن - تبهای طولانی - کاهش وزن - اختلالات شخصیتی - بیماریهای مغزی و پوستی خود را نشان می دهند که در نهایت منجر به مرگ فرد مبتلا خواهند شد .


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  یکشنبه 21 فروردین 1384 [09:44 ]
  > پاسخ سئوال شماره ی یک
 

خیلی ممنون از مطالب خوبتان. لطفا کتابهایی را در این زمینه معرفی کنید.

  امتیاز: 0.00