منو
 صفحه های تصادفی
خطهای با مسیر آزاد در عکاسی
رخساره ومحیط رسوبی
ترکیب تصاویر
پیل الکتروشیمیایی
الهیات
رشته مهندسی نساجی
طبقه بندی اهداف آموزش
کلاچ
انگیزه خدمت ملتها به اسلام
دوران
 کاربر Online
800 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  یکشنبه 03 اردیبهشت 1396 [07:33 ]
  سیگنوس با موفقیت به فضا پرتاب شد
 

ناسا امروز فضاپیمای `سیگنوس` را با موفقیت به فضا پرتاب کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، فضاپیمای سیگنوس در یک ماموریت جدید در تاریخ سه شنبه 18 آوریل(امروز) و در ساعت 11:11 EDT به وقت محلی(6:41 بعد از ظهر به وقت تهران) از پایگاه فضایی کیپ کاناورال فلوریدا به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد.
این فضاپیما به یاد `جان گلن` اولین آمریکایی که به مدار زمین‌ سفر کرد، S.S. John Glenn نامگذاری شده و بر روی موشک اطلس 5 پرتاب شد.
در این ماموریت یک محموله با وزن بیش از 7600 پوند شامل ابزار تحقیقاتی، سخت افزار و دیگر موارد مورد نیاز را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برده شد.
ناسا برای اولین بار امکان مشاهده زنده پرتاب این موشک را به صورت سه بعدی فراهم کرد و کاربران می‌توانستند به صورت زنده و سه بعدی شاهد این پرتاب باشند.
این فضاپیما تا روز شنبه در ایستگاه فضایی منتظر خواهد ماند تا فضاپیمای سایوز که قرار است روز پنجشنبه به فضا پرتاب شود با موفقیت به ایستگاه برسد.
پرتاب ماهواره سیگنوس پس از یک ماه تاخیر به دلیل مشکلاتی که در ساختار هیدرولیک مرحله اول پرتاب موشک اطلس 5 وجود داشت، انجام شده است.


منبع: http://www.isna.ir/news/96012913480

  امتیاز: 0.00