منو
 صفحه های تصادفی
خاور میانه سال 500 تا 110 میلادی
تیره رزه داسه
بوئینگ767
معمار تجربی
سرمایه سهمی
بوهرینگر اینگلهایم
ساختارگرایی اجتماعی
صنایع قند سازی
هنردرعهد قاجاریه
دریا و ساحل
 کاربر Online
428 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  دوشنبه 20 دی 1395 [06:35 ]
  شب رصدی در پژوهش سرای دانش آموزی منطقه 13 تهران
 

دبیران علوم تجربی پایه نهم دبیرستان منطقه 13 تهران به همراه خانواده های خود، یک شب رصدی را در پژوهش سرای دانش آموزی منطقه 13 تهران در تاریخ 15 دی 95 تجربه کردند.
با توجه به فصل دهم کتاب درسی علوم تجربی پایه نهم دبیرستان، که به سبکی جدید و کاربردی تالیف شده است، پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی، یک دوره کارگاه معلومات افزایی نجوم در مورد این فصل را برگزار کرد تا دبیران بتوانند آموزش و پژوهش بهتری را به دانش آموزان ارایه نمایند. مدرس این کارگاه آقای غلامحسین رستگارنسب، همکار مولف در این بخش کتاب درسی بودند. آخرین جلسه این کارگاه، رصد شبانه بود که به اتفاق خانواده های دبیران برگزار شد. در این رصد، فرزندان دبیران که اغلب دانش آموز در مقاطع و پایه های مختلف درسی بودند حضور داشتند. این رصد که در پژوهش سرای دانش آموزی منطقه 13 تهران برگزار شد، دبیران و دانش آموزان آنها با استفاده از دو دستگاه تلسکوپ و لیزر سبز ویژه رصد و نقشه آسمان، اجرام سماوی را رصد کردند. این اجرام شامل: صورفلکی، ماه، سیاره ناهید، سیاره مریخ و خوشه پروین بود.

گزارش از: مریم رهبری، مدیر پژوهش سرای دکتر حسابی منطقه 13 تهران

  امتیاز: 0.00