منو
 کاربر Online
782 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  پنج شنبه 02 دی 1395 [18:40 ]
  مراسم تجلیل از برگزیدگان هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی برگزار شد
 

مراسم تجلیل از برگزیدگان بخش دانش آموزی، دانشجویی و آزاد هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی روز دوشنبه 22 آذرماه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران) و وزارت آموزش و پرورش (مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با همکاری دانشگاه شهید رجایی) در هتل المپیک تهران برگزار شد.
در این مراسم که با حضور دکتر فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر شجاعی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و مسئولان دانشگاه ها و شخصیت های علمی و فرهنگی و سیاسی کشور برگزار شد، از 16 طرح دانشجویی و 33 طرح دانش آموزی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
در بخش دانش آموزی جشنواره، تعداد 4 طرح در رتبه اول، 7 طرح در رتبه دوم و 22 طرح در رتبه سوم قرار گرفتند.
شهرهای تهران و کرمان هر کدام با 5 طرح در صدر جدول قرار گرفتند. استان فارس با 4 طرح در رتبه دوم و استان های خراسان رضوی و کردستان هر کدام با 3 طرح، رتبه سوم را کسب کردند.
در حاشیه مراسم، دستاوردهای علمی، هنری و فناوری دانش آموزان و دانشجویان در نمایشگاه ارائه و مورد بازدید علاقه مندان قرار گرفت.
برگزیدگان کشوری جشنواره از مزایای ورود به دانشگاه و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بهره مند خواهند شد.
برای تعدادی از طرح های راه یافته به مرحله کشوری در بخش دانش آموزی جشنواره، که دارای نوآوری و ویژگی خاص هستند، ولیکن شرایط و امتیاز لازم را برای کسب رتبه کشوری احراز ننمودند، در نیمه دوم دی ماه تقدیرنامه صادر خواهد شد.منبع: باشگاه دانش پژوهان جوان

لازم به توضیح است که در جشنواره جوان خوارزمی، نجوم و فیزیک در یک گروه بررسی می شود.

  امتیاز: 0.00