منو
 صفحه های تصادفی
گ.حوادث تاریخی
صفحه اصلی آزمایشی2
سبکهای شهرسازی در ایران دوران اسلامی
فرهنگ اصطلاحات و واژگان سینمایی
مغناطیس
دوره پس از فوت شاه اسماعیل دوم تا اول کار آمدن سلطان محمد
عبدالعزیز بن عمر
آموزش و پرورش توسعه اجتماعی
4 فرصت برای عملکرد موفق مدیران
عوامل کاهش اضطراب
 کاربر Online
715 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 24 اردیبهشت 1395 [15:45 ]
  صبحانه‌ای مناسب برای لاغری
 

صبحانه‌ای مناسب برای لاغری

چربی های شکم، آن دسته از چربی هایی است که به سختی از بین می رود وآب کردن آن ها نیاز به یک برنامه غذایی درست و صحیح دارد .

- افرادی که قصد لاغر شدن دارند نباید صبحانه را به هر دلیلی از برنامه غذایی خود حذف کنند زیرا بدن برای شروع روز کاری نیاز به انر‍‍ژی دارد؛ صبحانه‌ای که درست انتخاب شود با کنترل میزان کالری دریافتی از پرخوری فرد در طول روز جلوگیری می کند.

- یک صبحانه خوب و مغذی شامل پروتئین، فیبر، غلات کامل، غذا‌های سبوس دار و ویتامین‌ها است، این مواد غذایی ترکیبات فوق العادی‌ای هستند که علاوه بر سالم بودن، افراد را برای مدت قابل توجهی سیر نگه می‌دارند.

- استفاده از منابع پروتئینی مانند پنیر کم چرب یا تخم مرغ آب پز بهترین انتخاب برای این وعده غذایی است؛ این مواد به دلیل پروتئین بسیاری که دارند می‌توانند به طور موثر از اشتهای فرد در طول روز بکاهند و روند لاغری افراد را سرعت بخشند.

- مصرف غلات تاثیر بسزایی در سیری و پر کردن حجم معده دارند و دارای مقادیر قابل توجهی فیبر و سبوس هستند؛ میزان ویتامین‌های گروه B این غلات از آرد و نان سفید بیشتر است و باعث بهبود مزاج افراد می‌شود.

- لازم است افراد مصرف قند، شکر و شیرینی‌ها را در وعده صبحانه محدود کنند زیرا این مواد غذایی به مرور زمان باعث افزایش چربی‌های اضافه در ناحیه شکم می‌شود.

- چای سبز یا یک لیوان شیر کم چرب می‌تواند جایگزین مناسبی برای افرادی که عادت به خوردن چای شیرین دارند، باشد؛ این نوشیدنی‌ها علاوه بر خواص بسیار به مرور زمان باعث لاغری نیز می‌شوند.

  امتیاز: 0.00