منو
 صفحه های تصادفی
نقاط داغ
انطاکیه
خطبه تاریخی امام سجاد علیه السلام در کوفه
خاک شیر «داروئی»
امام صادق علیه السلام و مردی که فرزندانش می مردند
خون شناسی
بیماری آلزایمر
نظام الدین محمد بن عمر
Thallium
آسمانخراش
 کاربر Online
1030 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 21 دی 1394 [13:43 ]
  ارتباط خواب عمیق و راحت با نوشیدن شیر!
 

ارتباط خواب عمیق و راحت با نوشیدن شیر!

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، بر اساس این تحقیقات شیری که شب دوشیده می شود سرشار از تریپتوفان و ملاتونین است. ملاتونین یک هورمون طبیعی است که موجب تنظیم چرخه خواب و بیداری می شود و تریپتوفان ماده ای است که می تواند به دو هورمون سراتونین و ملاتونین تبدیل شود.

از سال های دور، شیر به عنوان یک ماده غذایی موثر در بهبود خواب شناخته شده است. علت این ویژگی شیر می تواند با تاثیر روحی و روانی آن در یادآوری دوران خردسالی و نوشیدن شیرمادر در هنگام خواب و همچنین وجود ترکیبات خواب آور در آن مرتبط باشد.

محققان در جریان تازه ترین تحقیقات، اثر شیری را که در روز و شب دوشیده شده است، بر موش ها آزمایش کردند. در این آزمایش پس از خوراندن شیر به موش ها، آنان را روی چرخ های دوار قرار دادند. در این آزمایش فعالیت موش هایی که `شیر شب` را خورده بودند، در مقایسه با موش های دیگر بسیار کمتر بود و به طور متوسط دوبار بیشتر از موش های دیگر از روی چرخ افتادند.

براساس یافته های تحقیقات یاد شده، شیر شب می تواند تاثیراتی مشابه داروی دیازپام داشته باشد و آن را به عنوان یک داروی طبیعی برای تنظیم چرخه خواب و بیداری توصیه کردند.

  امتیاز: 0.00