منو
 صفحه های تصادفی
آلودگی آبهای زیرزمینی
سافیرین
خواص عمومی شاره
جنگ اطلاعاتی
سیمای بهشتیان در قرآن
فرات
کودهای سبز
بررسی انواع میوه (اگر وجود داشته باشد) برای مثال :
ستاره
جدول استاندارد
 کاربر Online
305 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  دوشنبه 30 آذر 1394 [12:31 ]
  سال جهاني نور و آشنايي با بیوفوتونیک
 

سال جهاني نور و آشنايي با بیوفوتونیک

بیوفوتونیک به شناخت و ارتباط نور با مباحث زیستی می پردازد و در زمینه های پزشکی، زیست شناسی و کشاورزی و رفع نیازهای صنعتی، پزشکی و علمی کاربرد دارد.

رشته بیوفوتونیک از جمله رشته های علمی است که متناسب با نیازهای علمی و تکنولوژی روز به فعالیت های بین رشته ای شاخه های مختلف می پردازد و به طور کلی عنوان بیوفوتونیک به شناخت و ارتباط نور با مباحث زیستی خصوصاً کاربردهای آن در زمینه پزشکی زیست شناسی و کشاورزی مربوط می شود مواردی که در این رشته مورد قرار می گیرد کاربردهای فراوانی در اندرکنش نور و بافت بیولوژیک، ساخت حسگرهای نانومتری تهیه منابع نوری همدوس، تصویربرداری نوری، تحریک نوری ژن ها و.... دارد و انتظار می رود فارغ التحصیلان این رشته نقش مؤثری در صنایعی چون مهندسی پزشکی، اپتیک و مراکز تحقیقاتی داشته باشند.

امروزه بیوفوتونیک گسترش زیادی یافته و زمینه های تحقیقاتی آن در گروه هایی همچون بیوحسگرها، بیوریزپردازنده ها و تصویربرداری نوری، میکرو جراحی های نوری، فوتودینامیک تراپی، تحریک زیستی، نانوبیوفوتونیک و اندرکنش نور و بافت قابل تقسیم هستند و در تمامی این گروه ها اپتیک و لیزر نقش اساسی دارند و لذا متخصصان علم نور به همراه متخصصین علوم زیستی و پزشکی می توانند در این گروه ها نقش مستقل و مؤثری داشته باشند.

  امتیاز: 0.00