منو
 صفحه های تصادفی
ترموکوپل
حساب تک متغیره
رادیوم
Cerium
عوامل مشخص گسله ها
عمر بن عبدالعزیز
مجله ژنتیک
فرزندان امام سجاد علیه السلام
آشکار ساز حرکت توسط سنسور PIR
شامپانزه
 کاربر Online
340 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  شنبه 30 آبان 1394 [09:25 ]
  اتم ها به كمك تشخیص هويت مي آيند
 

اتم ها به كمك تشخیص هويت مي آيند

محققان یک سیستم تشخیص هویت مبتنی بر اتم ساختند که تقلب را تقریبا غیرممکن می کند.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، صرفنظر از تمام پیشرفت های انجام گرفته در سیستم های امنیتی، هنوز هم راه هایی برای نفوذ به امن ترین سیستم ها وجود دارد. برای مثال می توان امضا را جعل، گذرواژه را کشف و حتی اثر انگشت را شبیه سازی کرد.

محققان دانشگاه لنکستر در شمال غرب انگلستان سیستم تشخیص هویت جدیدی را بر اساس ابتدایی ترین جزء مواد، یعنی اتم ها طراحی کرده اند که تقریبا غیرقابل نفوذ است.

این سیستم تشخیص هویت در واقع رویه ایجاد طرح های اعتبارسنجی بر اساس مفهوم Quantum ID یا Q-ID است. این مفهوم شامل ارزیابی ساختارهایی در مقیاس نانو و شناسایی نواقص ساختاری آن ها است که ابعاد اتمی دارند. هریک از ساختارهای نانو که از این طریق تولید شده اند، منحصر به فرد بوده و تولید نمونه مشابه آن ها تقریبا غیرممکن است.

درحال حاضر توان محاسباتی موردنیاز برای شبیه سازی و در نتیجه کپی برداری از این ساختارها، بسیار زیاد است و بنابر این انجام شبیه سازی نیازمند زمانی طولانی است. در واقع برای این کار باید نانوساختار موردنظر، اتم به اتم باز شود.

کاربردهای این فناوری نامحدود هستند و می توان از آن برای شناسایی طیف گسترده ای از محصولات بهره گرفت. به گفته محققان به سادگی می توان فرآیند تولید این نانوساختارها را با فرآیندهای قعلی تولید تراشه، یکپارچه کرد؛ بنابراین به سرعت می توان این فناوری اعتبار سنجی را روانه بازار کرد.

  امتیاز: 0.00