منو
 صفحه های تصادفی
توده‌های هوا
چهارپاره
محیط رسوبی صحرایی و دریاچه‌ای ماسه سنگ
زمین شناسی مهندسی
ویروسهای چند جزئی
کارشناس امور اداری
روابط همسایگان در آخرالزمان
Boromin
تاثیرات آلودگی هوا
آمپیم
 کاربر Online
750 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  جمعه 22 آبان 1394 [04:01 ]
  ماه چند ساله است ؟
 

تازه ترین تحقیق انجام شده توسط محققان ناسا ودانشگاه آریزونا نشان می‌دهد، سن ماه ۴.۴۷ میلیارد سال است. به گفته محققان، ماه در اثر برخورد یک پیش‌سیاره با زمین نوپا، شکل گرفته است، اما زمان وقوع این رویداد مورد بحث دانشمندان جهان است. رمزگشایی از اسرار شکل‌گیری ماه با استفاده از نمونه خاک و سنگ‌هایی که در مأموریت آپولو به زمین منتقل شدند، همچنان ادامه دارد.
درجدیدترین تحقیق، متخصصانی از ناسا، دانشگاه آریزونا و موسسه اهداف اکتشاف علمی (INET) اقدام به تجزیه و تحلیل شهاب‌سنگ‌هایی کردند که پس از برخورد کیهانی که احتمالا منجر به شکل‌گیری ماه شد، به زمین رسیده‌اند. در پی برخورد بین یک پیش‌سیاره با زمین نوپا، شهاب‌سنگ‌های چند کیلومتری با سرعتی غیرمعمول با سیارک‌ها در کمربند سیارکی - بین مدارهای مریخ و مشتری ، برخورد کردند.
متعاقب این برخوردها، بقایایی از این شهاب‌سنگ‌ها به زمین رسیدند که قدمت آنها به ۴.۴۷ میلیارد سال قبل بازمی‌گردد.


تصویر
ماه در اثر برخورد یک پیش‌سیاره با زمین نوپا، شکل گرفته است، اما زمان وقوع این رویداد مورد بحث دانشمندان جهان است. رمزگشایی از اسرار شکل‌گیری ماه با استفاده از نمونه خاک و سنگ‌هایی که در ماموریت آپولو به زمین منتقل شدند، همچنان ادامه دارد.


منبع خبر: http://www.irinn.ir/news/88004
منبع تصویر: http://nssdc.gsfc.nasa.gov

  امتیاز: 0.00