منو
 صفحه های تصادفی
علاء الدوله شرف الملوک حسن
واژگان جبر
کارخانه ساخت هواپیمای سبک شنیانگ
بیماری‌ اسگود ـ شلاتر
تفریحات اینترنتی
جاگوار
علم تغذیه و رژیمهای غذائی
فهرست مردم به ترتیب نام
تعیین جنسیت در انسان
جدول ساختارهای بلوری
 کاربر Online
530 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 31 مرداد 1394 [18:07 ]
  دلیل قی کردن زیاد گوشه‌های چشم و راه درمان آن چیست؟
 

دلیل قی کردن زیاد گوشه‌های چشم و راه درمان آن چیست؟

قی کردن گوشه چشم‌ها پس از بیدار شدن از خواب یا گریه کردن، امری کاملا طبیعی است اما برخی از افراد با قی کردن بیش از اندازه گوشه‌های چشم‌شان مواجه هستند که این مساله باعث از دست رفتن اعتماد به نفس آنها در جمع می‌شود.

یکی از جراحان و متخصصان چشم درباره علت بروز این مشکل گفت: «اولین دلیل بروز قی بیش از اندازه و غیر طبیعی در گوشه‌های چشم،‌ آلوده بودن چشم برخی از افراد است. البته، استفاده از انواع لوازم آرایشی چشمی و باقی ماندن طولانی‌مدت آنها در سطح پلک یا حتی داخل چشم هم می‌تواند باعث افزایش آلودگی چشم‌ها و قی کردن گاه و بی‌گاه آنها شود».

این جراح و متخصص چشم ادامه داد که اگر بیماران درگیر با این مشکل، مرد باشند هم باید بهداشت چشم و صورت خود را بیشتر رعایت کنند. عضو هیات علمی گروه چشم‌پزشکی بیمارستان بقیه‌الله خاطرنشان کرد: «شهرهای بزرگی مانند تهران، اراک، اصفهان و شیراز یا حتی شهرهای غربی و جنوبی، آلودگی زیادی دارند و همه این آلودگی‌های محیطی می‌توانند زمینه آلوده شدن چشم‌ها را فراهم کنند و باعث قی کردن آنها شوند».

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: «به‌طور کلی، افرادی که با قی کردن غیر طبیعی چشم‌های خود مواجه هستند باید نسبت به برطرف کردن آلودگی چشمی، بدنی و محیطی‌شان دقت بیشتری داشته باشد. از این رو، توصیه اصلی و مهم ما به این افراد این است که هرچه زودتر نسبت به برطرف کردن این آلودگی‌های سطحی از صورت خود اقدام کنند و با استفاده از آب گرم و شامپو بچه، روزی 2 تا 3 بار چشم‌هایشان را شست‌وشو دهند».

سلامانه نوشت: این جراح و متخصص چشم در نهایت به این نکته مهم هم اشاره کرد: «قی کردن بیش از اندازه چشم‌ها می‌تواند در افرادی با پوست‌های چرب و بسیار چرب هم اتفاق بیفتد. پوست پلک‌ها، امتداد پوست صورت هستند.

افرادی که پوست صورتشان بیش از اندازه چرب است، این چربی را از روی پلک به گوشه‌ها و در نهایت هم به داخل چشم‌شان انتقال می‌دهند و باعث تجمع چربی یا قی کردن گوشه‌های چشم می‌شوند. از این رو، به چنین افرادی هم توصیه می‌شود که حداقل روزی 3 تا 4 مرتبه صورت خود را با آب ولرم و شامپو بچه یا صابون‌های ملایم بشویند تا چربی پوست و قی کردن بیش از حد گوشه‌های چشم‌شان را کم کنند».

  امتیاز: 0.00