منو
 کاربر Online
1627 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 31 مرداد 1394 [17:01 ]
  نقش ضریب هوشی در طول عمر انسان
 

نقش ضریب هوشی در طول عمر انسان

مطالعات محققان دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن نشان می دهد که افراد باهوش عمر طولانی تری دارند.

مطالعات انجام شده در این دانشکده نشان می دهد که افراد باهوش به‌دلیل تأثیرات ژنتیکی، طول عمر بیشتری دارند؛ افراد باهوش نه‌ تنها با انتخاب روش صحیح زندگی و تغذیه مناسب، سلامتی خود را تضمین می کنند، بلکه ژن های مربوط به هوش و بهره هوشی، طول عمرشان را نیز تضمین می کند.

مدیر این پروژه تحقیقاتی بر این باور است که ۹۵ درصد ارتباط بین هوش و طول عمر، توسط ژن ها قابل توضیح است؛ البته از تأثیر مسائل مالی نیز نمی توان چشم پوشی کرد.

افراد باهوش، معمولا روش های هوشمندانه‌ای برای کسب درآمد انتخاب می کنند و از لحاظ مالی در سطح بالایی قرار دارند؛ رفاه در زندگی و مراقبت‌های بهداشتی نیز در طول عمر این افراد موثر است ولی تأثیر آن به اندازه ژنتیک این افراد نیست.

مهر نوشت: نتیجه این تحقیق با بررسی دوقلوهای همسانی که از نظر ژنتیکی کاملا به هم شبیه بودند و در شرایط مختلف اجتماعی، شغلی و کاری زندگی می کردند، تایید شده است؛ این نتایج نشان می دهد که تأثیر عوامل محیطی بر طول عمر تنها ۵ درصد است، در حالی که اثرات ژنتیکی ۹۵ درصد اهمیت دارند.

نتایج این تحقیقات در نشریه Epidemiology منتشر شد.

  امتیاز: 0.00