منو
 کاربر Online
1795 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 27 فروردین 1394 [15:16 ]
  نقش سبزیجات در کاهش وزن و تناسب اندام
 

نقش سبزیجات در کاهش وزن و تناسب اندام

یک برنامه مناسب برای لاغری، دربردارنده دو بخش اصلی است که این دو عبارت هستند از «رژیم غذایی» و «ورزش».

با توجه به اینکه ویژگی ها و نیازهای انسان ها با هم متفاوت است، با این حال می توان یک برنامه غذایی «متعادل» را برای افراد مختلف توضیه نمود.

یک برنامه غذایی متعادل در واقع مصرف همه گروه های غذایی اصلی را در بر خواهد گرفت.

با خوردن غذاهایی از گروه های مختلف غذایی می توانیم مطمئن شویم که بدن ما کربوهیدرات، پروتئین، چربی، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز خود را دریافت می کند.

همچنین یک برنامه غذایی متعادل سبب ایجاد تعادل بین کالری دریافتی و مصرفی بدن می گردد.

یک رژیم غذایی متعادل، طیف گسترده و متنوعی از غذاها را در بر دارد. در این میان، مصرف میوه ها و سبزیجات متنوع به خاطر تاثیر شگفت انگیزی که در سلامتی دارند بسیار توصیه می شود.

میوه ها و سبزیجات منبع ارزشمندی از مواد مغذی هستند. میوه ها و سبزیجات سرشار از مواد فیبری هستند و سبب کنترل گرسنگی می شود. همچنین کالری موجود در سبزیجات پایین است و سبب محافظت از بدن در برابر انواع بیماری ها می گردد.

سعی کنید هر روز حداقل به اندازه یک فنجان میوه و سبزی مصرف کرده و به تدریج این میزان را به دو فنجان برسانید.

• از رنگ ها و انواع مختلف میوه و سبزی در برنامه غذایی تان استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هر یک از رنگ های نارنجی تیره، سبز، آبی، بنفش، قرمز و زرد همگی ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های مختلفی را برای بدن فراهم می کنند.

• سعی کنید همیشه مقداری میوه و سبزیجات تازه را با خود به محل کار ببرید. در پیش گرفتن چنین روالی سبب می شود انواع ویتامین ها و مواد معدنی موردنیاز بدن تان تامین شده و در نتیجه در چربی و کالری مصرفی تان توازن ایجاد شود.

• اگر جزو کسانی هستید که میوه و سبزیجات تازه را دوست ندارید، می توانید آنها را آب پز یا کبابی کنید. شکل کبابی شده بسیاری از میوه ها و سبزیجات همچون فلفل دلمه ای، قارچ، سیب زمینی و یا بادمجان بسیار خوشمزه هستند.

  امتیاز: 0.00