منو
 صفحه های تصادفی
نفوذ معنوی معصومین
انرژی زیست توده
درخت «گراف»
‎‎‎‎‎لیناریت
خرافات غذایی
سفارش امام جواد علیه السلام به طواف برای حضرت زهرا علیهاسلام
جسم شب‌تاب
خشکسالی
اتاقدار هتل
شیزوژن
 کاربر Online
815 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 05 اسفند 1393 [06:56 ]
  هنگام خانه تکانی، نکات زیر را رعایت کنید.
 

- مخلوط جوهر نمک با دیگر شوینده ها، گاز خطرناکی ایجاد می کند که این گاز موجب سوختگی راه های تنفسی، اختلال تنفسی، انسداد راه های تنفسی و حتی مرگ می شود.

خطرناک‌ترین مواد اسیدی که به ریه آسیب جدی می‌رساند، مخلوط کردن وایتکس و جوهرنمک برای شست‌وشو است. یکی از مواردی که آسیب جدی به ریه می‌رساند، استنشاق اسید است.

کسانی که در معرض استنشاق این ترکیبات قرار می‌گیرند، با علایمی مانند آسم، تنگی نفس و خس‌خس سینه مواجه می‌شوند که با درمان دارویی به طور موقت برطرف می‌شود، اما به مرور زمان این علایم در آن ها باقی می‌ماند و هیچ وقت بهبودی کامل حاصل نمی‌شود و باید به طور مداوم از دارو استفاده کنند.

مبتلایان به بیماری آسم و آلرژی و نیز کسانی که ریه‌های حساسی دارند به هیچ عنوان نباید از مواد اسیدی مانند وایتکس یا هر ماده اسیدی پاک‌کننده دیگر برای شست‌وشو استفاده کنند.

- استفاده از دستکش مناسب یکی از بهترین کارها برای پیشگیری از اگزماست. سعی کنید تا آنجا که ممکن است، از تماس مستقیم دستهای‌تان با انواع شوینده‌ها و پاک کننده‌ها خودداری کنید.

پوشیدن یک دستکش نخی در زیر دستکش‌های لاستیکی یا استفاده از دستکش‌های دو لایه‌ای که لایه زیرین‌شان نخی و لایه رویی‌شان لاستیکی است در پیشگیری از این بیماری و درمان آن، موثر است. عدم رعایت همین نکته کوچک می‌تواند موجب بروز حساسیته‌ای پوستی شود که درمانش هم وقت گیر است هم هزینه‌بر. ضمن اینکه در این مواقع، حتی اگر دچار حساسیت هم نشوید، احتمالا پوست‌تان خشک و زبر خواهد شد.

کمپرس کردن ناحیه مبتلا و استفاده از کرم‌های مرطوب کننده و نرم کننده هم روند درمان را تسریع می‌کند. برخی داروهای موضعی که ممکن است پزشک‌تان تجویز کند نیز می‌تواند در رفع خارش موثر باشد. در صورت بروز عفونت ثانویه، استفاده از آنتی‌بیوتیک مناسب برای پیشگیری از تشدید روند بیماری ضرورت پیدا می‌کند. اگر این نوع اگزما خیلی طول کشد و برای بیمار محدودیت ایجاد کند، ممکن است نیاز به بستری در بیمارستان باشد.

- انجام کارهای سنگین در حین خانه‌تکانی، مانند جابه‌جا کردن مبلمان، فرش، پرده‌شویی و پاک کردن پنجره باعث بروزدردهای استخوانی و عضلانی مختلف می‌شود.
درد دست و گردن، در روزهای پایانی سال به‌طور چشمگیری افزایش می‌یابد.
جابه‌جایی اجسام در خانه باید به گونه‌ای باشد كه فشار زیادی به ستون فقرات و مفاصل وارد نشود.

قبل از انجام فعالیت‌ سنگین بهتر است عضلات بدن شامل عضلات پشت ران، ناحیه ستون فقرات، ناحیه شكم، شانه و دست‌ها را در حالت كششی قرار دهید، چون این حركات، عضلات را برای جابه‌جایی و فشار بیشتر آماده می‌كند.

وقتی خسته می‌شوید، استراحت کنید، چون خستگی و فشار پی در پی، در مدت بسیار طولانی آسیب‌های جدی به نخاع یا ستون فقرات و زانوها وارد می‌کند.

- اگر در روزهای خانه تکانی تصمیم به تمیز کردن یک وسیله برقی گرفتید، یادتان باشد که پیش از شروع به نظافت، ابتدا برق آن وسیله برقی را قطع کنید. حواس‌تان به این نکته باشد که لوازم برقی به هیچ وجه نباید با آب تماس داشته باشند. از ریختن آب بر روی کلید، پریز و سیم برق هم اکیدا خودداری کنید.

  امتیاز: 0.00