منو
 کاربر Online
1030 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 21 بهمن 1393 [07:10 ]
  علائم هشدار دهنده بیماری قلبی
 

سکته همیشه با یک هشدار همراه است ولی مردم اغلب نادیده می گیرند و فکر میکنند که خطر ندارد. در نشانه های قبل از حمله قلبی در مردان و زنان تفاوت وجود دارد.

خروپف
جریان هوا ی محدود در قفسه سینه در هنگام خواب ممکن است نشانه خطر سکته قلبی باشد. افرادی که مشکل خواب و تنفس دارند حتی برای لحظه کوتاه نفس آنها قطع می شود، شانس حمله قلبی در پنج سال آینده سه برابر اشخاص دیگر است.

مشکلات لثه
التهاب و خونریزی از لثه ها نشانه آن است که شما باید به دندانپزشک مراجعه کنید است. همچنین این علامت اولیه مشکلات قلبی است که اکثر مردم به آن توجه نمی کنند.

پاها ی متورم
اگر مچ پا متورم شود، شما احتمالا با مشکل احتباس مایعات در بدن مواجه هستید. احتباس مایعات در بدن ممکن است یک علامت اولیه از بیماری های قلبی باشد.
این زمانی اتفاق می افتد که قلب به اندازه کافی پمپاژ نمی کند، خون عناصر سمی را فیلتر نمی کند. این وضعیت به نام ادم و معمولا در مچ پا، پاها و دست رخ می دهد.

نامنظم شدن ضربان قلب
ضربان قلب نامنظم زمانی است که قلب ضربان خیلی تند و نامنظمی دارد این ممکن است یک علامت اولیه از بیماری عروق کرونر باشد. در نهایت موجب سکته می شود.

قفسه سینه و شانه درد
آنژین صدری شایعترین علامت قلب ناسالم است. این نوع از درد قفسه سینه همان درد حاد است که در یک حمله قلبی رخ می دهد . این یک درد قفسه سینه سخت وشدید است و با هر بار نفس کشیدن بدتر می شود. این وضعیت با استرس و ورزش هم بدتر می شود.

آه کوتاه
تنفس کوتاه می تواند نشانه های خطرناکی باشد. این می تواند یک علامت اولیه از بیماری های قلبی و سرطان ریه باشد. علائم آن ناتوانی در تنفس عمیق است اگر بدتر شد و این روند ادامه پیدا کرد مشکل قلبی است.

  امتیاز: 0.00