منو
 صفحه های تصادفی
کاربرد بازدارنده‌های هورمونی در باغبانی
تولید انبوه اتومبیل
خاتمیت از دیدگاه روایات
عیادت امام صادق علیه السلام از سید حمیری
گفت و گوی امام صادق علیه السلام با جاهل عوام فریب
بازنشستگی و فراغت
امام خمینی و آسیب شناسی انقلاب اسلامی - یک بعدی نگریستن به اسلام
سوره طه
ورود عباس میرزا به قزوین و جلوس بر تخت
تیره آدوکساسه
 کاربر Online
1696 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 26 اردیبهشت 1393 [13:53 ]
  روزهاي گرم، نکات زیر را رعایت کنید.
 

روزهاي گرم، نکات زیر را رعایت کنید.

رعايت نكاتي در تابستان مي‌تواند موجب پيشگيري‌ از بسياري از عوارض ناشي از گرما و رطوبت شود.

- کفش مناسب بپوشید.
در روزهاي تابستان بيشتر از كفش‌هاي جلو باز، صندل و كفش‌هايي كه تخت‌هاي چرمي دارند، استفاده كنيد.


- دوش گرفتن و حمام به‌طور منظم
این نكته بیشتر برای كسانی است كه خیلی زیاد عرق می‌كنند اما برای همه انسان‌ها، حتی آنهایی كه مشكلی در مورد عرق كردن ندارند، راه مناسبی است.

- نوشیدن مقدار فراوان آب
اگر شما به اندازه كافی آب در بدن خود ذخیره كنید، كمك خواهد كرد تا دمای بدنتان را به اندازه معمول نگه دارید و درصورت وجود آب به اندازه كافی، عرق كردن متوقف می‌شود.
می‌توانید چند قطره آب لیمو ترش، پرتقال یا نعنا به آبی که می‌خواهید بنوشید، اضافه کنید. در نتیجۀ این کار عطش به میزان بسیار زیادی رفع می‌شود.

- خوردن پتاسيم
درصورتي كه تعريق بدن در فصل تابستان زياد باشد و فرد پس از عرق كردن احساس سرما كند به اين ترتيب كه عرق سرد بر بدن او بنشيند، اين امر نشانه بروز ضعف يا كمبود انرژي در بدن اوست. محققان براي درمان اين عارضه مصرف پتاسيم را بهترين راه‌حل براي از بين بردن ضعف و جبران كردن ميزان انرژي مورد نياز بدن مي‌دانند.
يكي از بهترين منابع پتاسيم سيب است.

- عرق‌سوزي و چاقی
عرق‌سوزي از جمله شايع‌ترين درد سرهاي فصل گرم سال است. اين اختلال بيشتر در افرادي كه دچار اضافه وزن يا چاقي هستند ديده مي‌شود.
يكي از ساده‌ترين راه‌ها براي پيشگيري از اين عارضه، پرهيز از پوشيدن لباس‌هاي تنگ و انتخاب لباس‌ها یی از جنس خنك و نخي است.
غالبا اين سوختگي‌ها در كشاله ران و زيربغل اتفاق مي‌افتد و پيشگيري از بروز آن‌ها نسبت به درمان آن ساده‌تر است پس بهتر است این قسمت ها را کمی چرب نگه دارید.

- پيشگيري از آفتاب‌سوختگي
استفاده از كرم ضد آفتاب بر پوست بدن پيش از خروج از منزل و قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقيم خورشيد در پيشگيري از ابتلا به آفتاب‌سوختگي بسيار موثر است.

استفاده از پوشش های مناسب برای محافظت بدن در مقابل تابش مستقيم نور آفتاب به وسيله لباس، كلاه، دستكش، كرم‌هاي ضدآفتاب و عينك آفتابي ضروری است. اين شيوه به‌ويژه براي افرادي كه در محيط‌هاي باز فعاليت مي‌كنند بسيار لازم و ضروري است.

  امتیاز: 0.00