منو
 کاربر Online
794 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 26 اردیبهشت 1393 [13:50 ]
  در بهار و تابستان از پوست خود مراقبت کنید.
 

در بهار و تابستان از پوست خود مراقبت کنید.

هنگام تابستان، پوست بیشتر در معرض اشعه فرابنفش نور خورشید قرار می‌گیرد و بهترین کاری که می‌توانید برای پیشگیری از صدمه پوستی انجام دهید، استفاده از کرم ضدآفتاب است.

حداقل نیم ساعت قبل از بیرون رفتن از منزل از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

کرمی را انتخاب کنید که عامل ضدآفتاب بین 25 تا 30 باشد (روی کرم با عنوان SPF مشخص شده است).

برخی از افراد به دلیل جای زخم یا جوش و لك در پوست صورت، ترجیح می دهند از كرم های ضد آفتاب رنگی استفاده كنند كه مصرف این نوع كرم ها تفاوتی ندارد.

باید از كرم های ضد آفتابی استفاده كنید كه پروانه تولید در داخل كشور را داشته باشد یا كرم های خارجی، پروانه واردات را اخذ كرده باشند.

برای محافظت کامل از پوست، از پوشاننده هایی چون لباس، کلاه، دستکش و عینک آفتابی استفاده کنید.

مرطوب کردن پوست
بدون توجه به اینکه پوست شما خشک، چرب یا معمولی است، استفاده از مرطوب‌کننده ضروری است. مرطوب کننده‌ها نه تنها از خشک شدن پوست جلوگیری می‌کنند، بلکه در هر شرایط آب و هوایی پوست را التیام می‌دهند.

به میزان کافی آب بنوشید و حداقل 8 ساعت خواب شبانه داشته باشید. این میزان استراحت موجب می‌شود استرس شما کاهش یابد. غذاهای سالم از جمله میوه و سبزیجات تازه بخورید تا در روزهای تابستان هم پوست باطراوتی داشته باشید.

کودکان پوست ظریف‌تری دارند و اشعه آفتاب تأثیرات به مراتب منفی‌تری بر پوست آن ها می‌گذارد. پس کودکان را در ساعات گرم از خانه خارج نکنید.

  امتیاز: 0.00