منو
 کاربر Online
1412 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 26 اردیبهشت 1393 [13:46 ]
  در ایام امتحان، کارهای زیر را فراموش نکنید
 

در ایام امتحان، کارهای زیر را فراموش نکنید.

در ایام امتحان، هرگز خوردن صبحانه را فراموش نکنید چون مصرف صبحانه، گلوکز مورد نیاز برای فعالیت مغز را تامین می کند.
- مصرف عسل به ویژه به همراه کنجد به تقویت حافظه و به خاطرآوردن مطالب درسی کمک می کند.

- دانش آموزان برای داشتن خواب راحت، باید شب قبل از امتحان یک لیوان شیر گرم پیش از خواب میل کنند، از مصرف قهوه، چای یا نوشابه گازدار، از حدود شش ساعت قبل از خواب پرهیز کنید و مصرف این مواد را در طول روز به حداقل برسانید.

- مصرف برخی مواد در میان وعده آخر شب پیش از امتحان به کاهش اضطراب و داشتن خواب راحت کمک می کند، این مواد عبارتند از لوبیا، سویا و محصولات سویا، موز، تخم مرغ، ماهی، گردو، شیر و لبنیات.

- همچنین کم خونی سبب ایجاد بیحوصلگی، خستگی و عدم تمرکز می شود. دانش آموزان برای پیشگیری از این حالت در ایام امتحان و قبل از آن هم باید از منابع غذایی حاوی آهن مانند گوشت، جگر، حبوبات، خشکبار و انواع مغزها (گردو، بادام، فندق، پسته) استفاده کنند. همچنین خوردن مواد غذایی حاوی پروتئین و کلسیم در صبحانه در ایجاد آرامش مؤثر است.
تخم مرغ و لبنیات منابع غذایی خوبی برای تامین این مواد مغذی هستند.
برای غلبه بر اضطراب و خستگی در این ایام باید مواد غذایی مغذی و متعادل همراه با استراحت کافی و منظم وجود داشته باشد.
- مصرف میوه و سبزی تازه مواد لازم برای غلبه بر خستگی را در اختیار دانش آموز قرار میدهد، مصرف قند و شکر و مربا به مقدار زیاد سبب ایجاد خستگی، سردرد و اختلال در تمرکز حواس می شود.
مصرف انواع نان هم در وعده صبحانه می تواند انرژی لازم و کافی برای زمان امتحان و پیشگیری از گرسنگی را فراهم کند.

  امتیاز: 0.00