منو
 صفحه های تصادفی
میزا نسن
کهکشان راه شیری
یلملم
درهم روی روده
بیماری‌ ناشی‌ از کاهش‌ ناگهانی‌ فشار
لیوینگ ستونیت
مصاحبه تلویزیونی
اتاق بازرگانی بین المللی
سختی ها در زمان ظهور امام مهدی علیه السلام
دیسک نمونه
 کاربر Online
1464 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 30 فروردین 1393 [09:31 ]
  مراقب پوست خود باشید.
 

مراقب پوست خود باشید.

• بیشتر ماهی بخورید.
ماهی بخصوص سالمون، منبع بسیار خوبی برای پروتئین است. پروتئین هم از مواد مهم تشکیل دهندۀ پوست است. ماهی همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا ٣ می‌باشد که برای تغذیه و شادابی پوست مفید است.

• عینک بزنید.
اگر چشمهایتان ضعیف هستند به جای اینکه پوست دور چشم را چروک بیندازید، عینک مناسب تهیه کنید. عینک آفتابی هم در محافظت از پوست دور چشم از اشعه آفتاب موثر است و از انقباض عضلات دور چشم جلوی نور آفتاب جلوگیری می‌کند.

• صورت خود را بیش از حد نشویید.
شستن بیش از حد صورت با آب و صابون، رطوبت و چربی های طبیعی پوست را از بین می‌برد و باعث خشکی پوست می‌شود. برای شستن صورت می‌توانید از شوینده های غیرصابونی یا ژل و کرم های شوینده که متخصصین پوست توصیه می‌کنند،استفاده کنید.

• از ویتامین c استفاده کنید.
برخی مطالعات نشان داده اند که کرم های حاوی ویتامین c می‌توانند تولید کلاژن را زیاد کنند، جلوی اثرات مضر نور آفتاب را بگیرند و باعث کاهش لک و قرمزی پوست بشوند. البته ترکیب این ویتامین در کرم باید از نوعی باشد که قابل جذب از پوست باشد.

• بجای چای و قهوه، شکلات بخورید.
شکلات حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می‌تواند پوست را از آسیب آفتاب محافظت کند، جریان خون را در پوست زیاد کند و رطوبت پوست را بیشتر کند.

• ضد آفتاب بزنید.
فراموش نکنید که باید همیشه و در هر فصلی،حتی زمستان،پوست خود را از آفتاب محافظت کنید.

  امتیاز: 0.00