منو
 صفحه های تصادفی
اکولوژی عمومی
دین و نقش مؤثر آن در نظر ماکس وبر
علل وقوع زلزله
سه ویژگی پیامبر - ص - : گواه، بشارتگر، بیم دهنده
نقش موسیقی در زندگی
آزمایش بطری و سکه
تیره لوبه لیا
جوندگان
ادیان الهی به عنوان یک مکتب روانشناسی
تاثیر عوامل درونی بر ادراک
 کاربر Online
1286 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 24 بهمن 1392 [15:30 ]
  گوشتان را تمیز نکنید.
 

گوشتان را تمیز نکنید.

جرم موجود در گوش دارای خاصیت چربی و اسیدی است، چربی موجود در گوش از ترک خوردن پوست گوش جلوگیری کرده و سبب نرمی پرده آن می‌شود. خاصیت اسیدی جرم موجود در گوش از رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها در گوش نیز پیشگیری می‌کند.

اگر چه رعایت بهداشت فردی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین روشهای پیشگیری از عوارض جسمی و بیماریها است، اما برخی به دلیل ناآگاهی از زیان اشیایی که برای رعایت بهداشت فردی استفاده می‌کنند، دچار عارضه و بیماری می‌شوند. پاک کردن گوش با اشیای خارجی نظیر کلید، چوب کبریت و گوش پاک کن یکی از این موارد است که موجب عفونت گوش خارجی می‌شود.

پاک کردن گوش با چوب کبریت، گوش پاک کن یا اشیای دیگر سبب می‌شود تا خاصیت ماده اسیدی طبیعی گوش از بین رفته، فرصت رشد به باکتری‌ها و قارچ‌ها داده شود. به گفته پزشکان، درد گوش، تورم مجاری گوش خارجی، تب خفیف، ترشح چرک سفید رنگ بدون بو از گوش و تنگی و گرفتگی گوش از جمله علایم شایع عفونت گوش خارجی هستند.

متخصصان گوش، حلق و بینی توصیه می کنند تا از پاک کردن گوش حتی با گوش پاکن‌ها پرهیز کنید. گوش سالم با داشتن ساختمانی طبیعی، خودش را تمیز می‌کند و نیازی به پاک کردن ندارد.
با تمیز کردن گوش و خارج کردن ماده زرد رنگ و چسبناک از گوش راه ورود عفونت و میکروب به داخل گوش هموار می‌شود.
در صورت نیاز برای شستشو و تمیز کردن گوش حتما به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید.

  امتیاز: 0.00