منو
 کاربر Online
1200 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 15 آذر 1392 [19:18 ]
  چگونه می توان به سکته ی قلبی دچار نشد.
 

چگونه می توان به سکته ی قلبی دچار نشد.

1_کلسترول
مهمترین عامل سکته ی قلبی بالا بودن میزان کلسترول است که سبب جمع شدن چربی های ته نشین شده در جدار سرخرگ ها می شود و این همان حالتی است که به آن تصلب شرائین می گویند. زمانی که سرخرگها با این فرآیند ، باریکتر و زمخت تر شدند ، آهنگ رساندن خون به قلب کندتر می شود و این احتمال وجود دارد که یکی از رگها با عبور یک لخته خون از درون آن ،به کلی مسدود شود که این عمل سبب تلف شدن قسمتی از ماهیجه های قلب می شود.

2_سیگار
اعتیاد به دخانیات ، قلب و رگهای خونی بدن را از راه های مختلف زیر فشار می گذارد.
نیکوتین ، رگهای خونی سراسر بدن را تنگ می کند، در گردش طبیعی خون در بدن مانع ایجاد می کند و سبب افزایش فشار خون می شود.

3_ کافئین
اعتیاد به نوشیدن قهوه برای بهداشت قلب و سرخرگ ها زیان آور است و به بار قلب می افزاید و سبب نامنظم شدن نبض می شود و باعث بالا رفتن کلسترول می شود.

4_ تمرین های ورزشی
به طور متوسط سی دقیقه ورزش در روز و پنج روز در هفته میزان کارائی قلب را بالا می برد ، کلسترول خون را کم میکند ، احتمال لخته شدن خون در سرخرگ ها را تقلیل می دهد و کمک می کند تا فعالیت دستگاه عصبی بدن متعادل شود
.
5_ وزن خود را معمولی و ثابت نگه دارید.
با یک حمله ی قلبی سبک فرد می تواند در عرض 2_3 هفته به حال طبیعی باز گردد و با یک حمله ی نسبتا شدید که شامل بیشتر افراد می شود فرد حداقل به سه ماه زمان برای بهبودی کامل نیاز دارد.

  امتیاز: 0.00