منو
 صفحه های تصادفی
غزوه الکدر
دریاچه های کوچک ایران
نرخ ترجیحی ارز
بنی ذکوان
مونتموریونیت
پایان عصر یخبندان
دشمنان امام علی علیه السلام در برزخ
زنگ لوبیا
ناسخ و منسوخ در قرآن
آمفیبول
 کاربر Online
1205 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 04 آذر 1392 [05:04 ]
  مواد غذایی مضر برای دستگاه گوارش
 

مواد غذایی مضر برای دستگاه گوارش

فلفل قرمز
این یکی از اصلی ترین مواد غذایی تند است که می تواند مری را تحریک کرده و منجر به درد سوزش سر دل شود. خوردن فلفل قرمز می تواند یک مشکل بزرگ را برای افراد ی که از سوزش سر دل حتی به صورت مزمن رنج می برند فراهم سازد.

فراورده های لبنی
شما نیاز به کلسیم در رژیم غذایی خود دارید و راحت ترین راه برای تامین آن خوردن محصولات لبنی مانند شیر و پنیر است. اما خوردن آن می تواند به اسهال ، گاز و نفخ شکم و گرفتگی عضلات کمک کند.

شکلات
شکلات ممکن است در افراد مبتلا به سندرم روده یا یبوست مزمن تحریک کننده باشد. اما برای افرادی که به خوردن شیر آلرژی دارند مواد موجود در شکلات می تواند جای شیر را برای آنها بگیرد. هم چنین کافئین موجود در شکلات می تواند گرفتگی عضلات، نفخ و اسهال را تحریک کند.

قهوه ، چای ، نوشابه
قهوه ، چای، نوشیدنی های گازدار نه تنها باعث افزایش اسید معده می شوند ، بلکه می توانند منجر به اسهال و گرفتگی عضلات شوند . نوشیدنی های کافئین دار می تواند یک مشکل خاص، به ویژه برای افرادی که مبتلا به بیماری رفلاکس معده به مری هستند شود.

ذرت
اگر چه ذرت غنی از فیبر است، اما شامل سلولز هم می باشد که یک نوع فیبر است که انسان به راحتی نمی تواند آنرا دفع کند. به دلیل آنکه ما فاقد آنزیم های لازم در بدن برای انجام این دفع هستیم. اگر شما به اندازه ی کافی هم آن را بجوید بازهم خوردن ذرت منجر به نفخ معده و درد شکم خواهد شد.

مواد غذایی سرخ شده
مواد غذایی چرب و سرخ شده می توانند منجربه آسیب رساندن به معده و هم چنین رفلکس اسید و سوزش سردل شوند.
خوردن مواد غذایی از جمله کره و خامه، می توانند باعث افزایش مشکلات گوارشی شوند.

  امتیاز: 0.00