منو
 کاربر Online
870 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 04 مهر 1392 [19:26 ]
  خوراکی هایی که برای هوش کودکان مضر هستند.
 

خوراکی هایی که برای هوش کودکان مضر هستند.

متخصصین تغذیه معتقدند که هله‌هوله‌ها به دلیل نداشتن ارزش غذایی بالا و مصرف زیادشان، ممکن است ضریب هوشی کودکان را پایین بیاورند.

رشد جسمی و ذهنی کودکان بخصوص در سنین قبل از دبستان بسیار زیاد است. به این دوران سنی مرحله رشد سریع می‌گویند و کودکان در این سن به تمام گروه‌های مواد غذایی مانند پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌های مفید احتیاج دارند. چون حجم معده کودکان کوچک است وقتی که معده را با هله هوله پر می‌کنند دیگر جایی برای خوردن غذاهای متعددی که نیاز جسمی و ذهنی کودک را فراهم می‌کنند، وجود ندارد.

چیبس و پفک اگر چه انرژی و کالری بالایی دارند ولی ارزش غذایی پایینی دارند و از نظر ارزش غذایی، مواد مورد نیاز کودک برای رشد را فراهم نمی‌کنند.

مواد غذایی مفید که همۀ گروه های مواد غذایی (شیر و لبنیات، میوه و سبزی ها، نان وغلات ، گوشت و حبوبات و به مقدار اندک روغن و چربی) را شامل می‌شود روی ضریب هوشی کودک نقش زیادی دارد.

والدین باید سعی کنند که تعداد وعده‌های غذایی را افزایش دهند و حجم غذا در وعده‌ها را کاهش داده ، غذاهای حاوی مواد مغذی را در وعده های غذایی و میان وعده های کودکانشان بگنجانند.

  امتیاز: 0.00