منو
 صفحه های تصادفی
موضع علمای شیعه نسبت به تحریف قرآن
معاینه قلب
امام هادی
رنگ آبی
سانترومرها و تلومرها
قتل میرزا سلیمان وزیر محمد خدابنده
امام رضا علیه السلام و قرائت قرآن
لیبرالیسم
پیدایش عناصر
کلورآرژیریت
 کاربر Online
1452 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 23 تیر 1392 [07:38 ]
  توسعه و ارتقای سامانه‌های انرژی تجدیدپذیر
 

توسعه و ارتقای سامانه‌های انرژی تجدیدپذیر

بیش از سه دهه است که استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای تأمین انرژی الکتریکی در توان‌های بالا به‌طور جدی مطرح شده است. در این راستا تحقیقات فراوانی در زمینه‌ی توسعه و ارتقای سامانه‌های انرژی تجدیدپذیر به‌ویژه در دو دهه‌ی اخیر در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دنیا انجام گرفته و یا در حال انجام است. نمودار زیر آهنگ رشد حجم سرمایه گزاری های انجام شده را در حوزۀ انرژی های تجدید پذیر نشان می دهد.

تصویر

هدف اصلی این تحقیقات، کاهش هزینه‌ی تولید انرژی الکتریکی در مقایسه با نیروگاه‌های سوخت‌های فسیلی است. هم اکنون قیمت تولید انرژی الکتریکی از باد، در حد نیروگاه‌های فسیلی کاهش یافته است و در آینده‌ای نزدیک، هزینه‌ی تولید انرژی خورشیدی فتوولتایی نیز قابل رقابت با سایر انواع انرژی خواهد شد.

در کشور ما در پنج سال اخیر توسعه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر مورد توجه جدی قرار گرفته است. همچنین واحدهای صنعتی متعددی در کشور برای تهیه و تولید صفحه های خورشیدی و نصب آن به‌صورت نیروگاه‌های کوچک فعال هستند.

  امتیاز: 0.00