منو
 کاربر Online
1196 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 28 خرداد 1392 [16:41 ]
  اگر می خواهید لاغر شوید، کمتر چربی بخورید.
 

اگر می خواهید لاغر شوید، کمتر چربی بخورید.

چربی‌ها برای بدن لازم هستند اما مقدار زیاد آن به تناسب اندام و سلامت رگ‌ها آسیب می رساند.
اگر می‌خواهید چند کیلو لاغر شوید، مصرف چربی را کاهش دهید.

1- شیر بدون چربی
برای این که میزان چربی دریافتیتان را کاهش دهید شیر خامه گرفته شده استفاده کنید.

2- پنیر کم چرب
پنیر یک صبحانه و همچنین میان وعده‌ی بسیار مناسبی است اما در عین حال چرب است. معمولاً پنیر بین ۲۰ تا ۳۵ درصد چربی اشباع شده دارد که باید از آن پرهیز کرد.

3- در مصرف چربی‌های مفید هم احتیاط کنید
چربی‌های خوب برای سلامتی مفیدند اما این دلیل نمی‌شود که مثلاً در مصرف روغن زیتون افراط کنید. درست است که روغن زیتون میزان کلسترول خون را کاهش می‌دهد اما در هر حال روغن است و مصرف بی رویه‌ی آن خوب نیست.

4- ماست کم چرب
ماست کم چرب حاوی چربی کمتر ی نسبت به ماست‌های معمولی می‌باشد. با وجود این که ادعای ۰% چربی فقط برای تبلیغ است اما با این حال مصرف این ماست یکی از روش‌های کاهش مصرف چربی می‌باشد. برای این که سالاد خوشمزه و سالمی میل کرده باشید می‌توانید به جای استفاده از سس مایونز (هر قاشق سس مایونز ۱۰ گرم چربی دارد) از ماست استفاده کنید.

5- مصرف مواد غذایی سرخ کردنی را محدود کنید.
به جای استفاده و آشپزی با روغن و کره، بخارپز کردن و یا استفاده از فر را امتحان کنید. برای سرخ کردن از ماهیتابه‌های نچسب خوب استفاده کنید. به خاطر این که در این صورت نیاز کمتری به روغن خواهد بود.

6- ماهی و سبزیجات بیشتری بخورید.
هر هفته دو غذای حاوی ماهی میل کنید و حداقل یک غذای تهیه شده از سبزیجات. ماهی‌های چرب حاوی چربی کمتری از گوشت هستند و چربی‌های مفیدی مانند امگا ۳ دارند.

  امتیاز: 0.00