منو
 کاربر Online
1028 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 [14:00 ]
  چه سنی برای شروع ورزش مناسب است؟
 

چه سنی برای شروع ورزش مناسب است؟

انجام ورزش قبل از رسیدن به دوره بلوغ سبب افزایش طول قد (بلندتر شدن طول استخوان‌ها) تا حداکثر استعداد ژنتیکی فرد می شود و بدین‌ترتیب هر چه‌قدر طول استخوان بلندتر شود به همان نسبت عضلات هم باید بلندتر و کشیده‌تر شوند که در نتیجه هر چه طول عضله بلندتر باشد به همان نسبت توان افزایش حجم آن نیز بالاتر است و عضله حجیم‌تر و قوی‌تر خواهد بود.

در یک تحقیقی که توسط کارشناسان سوئدی به‌عمل آمده بهترین زمان برای شروع تمرینات با مقصود رسیدن به سطح قهرمانی، قبل از رسیدن به دوره بلوغ می‌باشد.

در اکثر ورزش‌ها (شنا، بسکتبال، فوتبال، والیبال، بدنسازی، تنیس، دوچرخه‌سواری و...) داشتن قدبلند یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود و راه رسیدن فرد به سطوح بالای آن رشته ورزشی را بسیار آسان‌تر می‌نماید.

اجرای تمرینات با وزنه در دوران رشد و قبل از بلوغ نه تنها از رشد قدی فرد جلوگیری نمی‌کند بلکه در صورت اجرای صحیح آن (تحت‌ نظر مربی) باعث خواهد شد که شخص به حداکثر استعداد افزایش قدی و قدرت بدنی دست یابد.

همچنین اجرای تمرینات در دورانی که استخوان‌ها در حال رشد هستند به میزان قابل توجهی از ابتلا به پوکی استخوان در دوران کهولت جلوگیری می‌نماید.

مکمل رسیدن به یک‌چنین شرایطی تغذیه صحیح و حفظ عادت‌های درست زندگی می‌باشد.

  امتیاز: 0.00