منو
 کاربر Online
1015 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 [11:24 ]
  مواد غذایی که بهتر است هر روز مصرف کنید .
 

مواد غذایی که بهتر است هر روز مصرف کنید .

هر چه تنوع مواد غذایی که مصرف می کنید بیشتر باشد، فرصت های بهتری را برای جذب مواد مغذی مورد نیاز بدن و سلامت آن فراهم می کنید.
برخی از مواد غذایی با پیشگیری ازبیماری ها در ارتباط اند و از نظر مواد مغذی غنی هستند، به طوری که خوردن روزانه آنها توصیه می شود.

پرتقال (یا آب پرتقال): یک منبع سرشار از فولیک اسید، فیبر ،آنتی اکسیدان، بتا کاروتن، ویتامین ث و ترکیبات ضد سرطانی فلاونوئید و کاروتنوئید.

سبزیجات دارای برگ تیره: سرشار از ترکیبات ضد سرطان،ویتامین ها و مواد معدنی. اسفناج، کلم و شلغم را امتحان کنید.این سبزی ها را به صورت خام یا آب پز مصرف کنید.

غلات سبوس دار (یا منبعی که غنی از سبوس گندم باشد): مانع یبوست و عامل ضد سرطان روده بزرگ، موثر در کاهش پولیپ و با کاهش فراورده های استروژنی،علیه سرطان سینه عمل می کند.

ماست (کم چرب و حاوی باکتری های موثر و مفید): با رساندن کلسیم به بدن از پوکی استخوان پیشگیری می کند،کارکرد ایمنی بدن را بالا می ب رد،با میکروب ها مبارزه می کند، خواص ضد سرطانی دارد و از عفونت های گلو ودهان جلوگیری می کند.

گوجه فرنگی: این گیاه خوش طعم سرشار از ویتامین ث و لیکوپن است. همچنین، به کاهش خطر انواع سرطان از جمله سرطان های معده، دهان، مثانه، دهانه رحم، روده بزرگ و پروستات کمک می کند.

  امتیاز: 0.00