منو
 صفحه های تصادفی
مایکروفر و سلامتی
علل سرعت علم آموزی در میان مسلمانان
ضد ویروس های کامپیوتر
پرورش گیاهان
فشار خون بالا
نهنگ علفخوار
رشته مهندسی سیستم
در سوگ فرزند
کاربر:بابک خسروشاهی
کانی گوهری
 کاربر Online
542 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 [19:34 ]
  شیوه‌های موثر مطالعه و یادگیری
 

شیوه‌های موثر مطالعه و یادگیری

1- تغییر متناوب مکان مطالعه و درس خواندن:
دانشمندان علم ادراک بر این باورند تغییر متناوب محیط مطالعه برای یادگیری بسیار موثر است. چرا که حافظه انسان بر اساس موقعیت و مکان شکل می‌گیرد در نتیجه تغییر محیط مطالعه، میزان به خاطر سپردن چیزهایی که یاد گرفته‌اید را افزایش خواهد داد.

2- مطالعه و انجام تکالیف گروهی:
تقسیم مسوولیت یکی از راه‌های موثر جهت فائق آمدن بر مشکلات و کاهش حجم کاری و درسی می‌باشد و به شما اطمینان می‌دهد که درس را بهتر بفهمید.

3- استفاده از کارت‌های فلش:
نوشتن نکته‌ها، تعاریف و توضیحات بیش از یک بار، به نقش بستن اطلاعات در حافظه کمک می‌کنند. ضمن اینکه این کارت‌ها یک وسیله بسیار عالی جهت یادآوری و تداعی تعریف‌ها می‌باشند.

4- امتحان دادن:
آزمون‌های متناوب به یادگیری دوباره و به خاطر آوردن اطلاعات ما کمک می‌کند، ضمن اینکه در هنگام آماده شدن برای امتحانات نهایی تازه به ارزش و عملکرد آزمون پی می‌بریم.

5- خوابیدن:
یک ذهن خسته، ذهنی کند است. پس به اندازه کافی بخوابید و شاهد افزایش یادگیری خود باشید.

6- خود را غرق جزوه‌ها و منابع درسی متعدد نکنید:
با توجه به این که کیفیت بهتر از کمیت است، یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد غرق شدن در خیل عظیم جزوه‌ها و کتاب‌های درسی متعدد شیوه موثری برای یادگیری نیست. بلکه بهترین شیوه تمرکز بر روی یک موضوع و وقت گذاشتن بر روی آن تا زمان تسلط کامل بر روی مطالب موجود در آن کتاب می‌باشد.

7- منظم باشید:
سعی کنید همیشه منظم باشید و از تعلل و به تعویق انداختن وظایف خود اجتناب کنید.

  امتیاز: 0.00