منو
 صفحه های تصادفی
یارانی که بعد از امام به شهادت رسیدند
تالاسمی
آرامش ذهنی
آیا دیسک وجود دارد؟
گ.ولایت
کیک صبحانه
همسخنی بين اسلام و اهل کتاب
پورپورای آلرژیک
راهنمایی امام صادق در معامله با دیگران
ملوک الطوایف سوم و اوج گیری روند باز پس گیری اسپانیا توسط مسیحیان
 کاربر Online
914 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 [06:16 ]
  دویدن بهترین انتخاب
 

دویدن بهترین انتخاب

- می توانید هر جایی، شروع به دویدن کنید.
چه روی تردمیل، چه در پارک و چه هر جای دیگر که فکر می کنید، می توانید بدوید.

- کمتر بیمار می شوید.
افراد فعال، کمتر از سایر افراد به مشکلات خاصی مانند سرطان روده بزرگ و … مبتلا می شوند. همچنین شانس ابتلا به سرطان پستان در خانم هایی که نسبت به بقیه زمان بیشتری را به دویدن اختصاص می دهند، نسبت به سایر زن ها تا ۳۰ درصد کاهش میابد.

- بیشتر عمر می کنید.
فردی که استمرار بیشتری در دویدن داشته باشد، نه تنها شانس بروز بیماری ها و معلولیت ها را در خود کاهش داده است، بلکه فعالیت در سنین بالاتر نیز برای او آسان تر است. دویدن، حتی برای یک بار در هفته می تواند موهبت هایی چون افزایش عمر و سلامت بیشتر را به شما هدیه کند.

‎- سریع تر لاغر می شوید.
دویدن، یکی از بهترین و سریع ترین راه ها برای سوزاندن کالری های اضافه است. به عنوان مثال، یک فرد ۷۰ کیلویی می تواند ۸۵۰ کالری را با یک ساعت دویدن بسوزاند.

- می توانید حافظه خود را تقویت کنید.
دویدن حتی عاملی موثر در قدرت حافظه و مانعی برای کاهش زوال عقلی به شمار می رود. برخی تحقیقات نشان داده اند که دویدن، از مغز در برابر آلزایمر محافظت می کند و احتمال بروز آلزایمر را در افرادی که سابقه این بیماری در خانواده شان وجود داشته، کاهش داده است.

- به کاهش فشار خون خود کمک کنید.
دویدن، یک راه حل طبیعی برای ثابت نگه داشتن فشار خون است. تمریناتی مانند دویدن، ظرف چند هفته می توانند فشار خون فرد را کاهش داده و به حد طبیعی اش برسانند.

- استخوان های خود را محکم تر کنید.
تمرین های مقاومتی بهترین راه برای کمک به استحکام استخوان ها هستند. دویدن، علاوه بر کمک به ساخت ماهیچه های قوی تر، به سالم ماندن استخوان ها -حتی در افراد مُسن- کمک می کنند.

- خواب بهتری خواهید داشت.
دوندگان خواب بهتری نسبت به سایر افراد دارند. دویدن، افزایش کیفیت خواب و در نتیجه کارایی بهتر در طول روز را منجر می شود.

- از مشکلات قلبی پیشگیری کنید.
تنها یک ساعت دویدن در هفته، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را در مقایسه با افرادی که هرگز نمی دوند، به نصف می رساند.

- می توانید استرس را با دویدن از خود دور کنید.
تلاش کنید دویدن را جایگزین نشستن و تماشای تلویزیون کنید. این مساله علاوه بر کمک به سلامتی، منجر به افزایش سطح سروتونین در مغز می شود که به کاهش استرس کمک می کند.

  امتیاز: 0.00