منو
 صفحه های تصادفی
فایروال
میمون تنبل سه چنگالی
دانشگاه مجازی
کارخانه هواپیماسازی چانگی
شکوفایی اقتصادی در حکومت امام زمان عج
معجزه الهی امام جواد علیه السلام
Protactinium
رابطه حکومت با اقلیت ها درزمان شاه عباس اول
نابودی اعمال نیک با دشمنی با امام علی علیه السلام
کلورآرژیریت
 کاربر Online
1379 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  چهارشنبه 21 فروردین 1392 [07:24 ]
  بهترین راه پخت سبزی
 

بهترین راه پخت سبزی

سبزی‌های آب‌پز
آب‌پز کردن برای تمامی انواع سبزیجات به جز گوجه، هویج، فلفل دلمه‌ای و بادمجان که سرخ یا گریل شده آنها بهتر است، پیشنهاد می‌شود.

بخارپز کردن
بخارپز کردن برای انواع سبزیجات، مناسب بوده و سبب حفظ مزه و بافت آنها می‌شود. در این روش عناصر معدنی حفظ شده اما حدود 25 تا 30 درصد ویتامین C از دست می‌رود.

تنوری کردن
این روش، مناسب سبزیجاتی مثل سیب‌زمینی، فلفل، گوجه، پیاز، سیر، کدو مسمایی، بادمجان و کدو تنبل است. بهتر است این سبزیجات را به شکل مکعب‌های بزرگ برش زده و بعد با روغن زیتون آغشته و در درجه حرارت 180 درجه سانتی‌گراد بگذارید.

سرخ کردن
سرخ کردن برای سبزیجاتی مثل سیب‌زمینی، پیاز، فلفل، گوجه‌، هویج، قارچ، کدو و بادمجان مناسب است. در این نوع طبخ، بهتر است سبزیجات را در اندازه‌های کوچک برش داده و در روغن کم اما داغ ریخته و 5 تا 6 دقیقه به آنها مهلت داد تا بپزند.

آرام پختن
برای پختن هویج و کلم بهترین کار، آرام پختن است. توصیه می‌کنیم ابتدا سبزیجات را در مقدار کمی روغن تفت داده تا طلایی شوند، بعد مقداری آب یا آب پرتقال به آنها بیفزایید و حرارت را کم کنید تا طی یک ساعت سبزیجات آرام‌آرام بپزند.

گریل کردن
این روش برای سبزیجاتی مثل هویج، فلفل، پیاز و گوجه‌فرنگی پیشنهاد می‌شود. برای گریل کردن کافی است چند دقیقه سبزیجات را روی گریل داغ که کمی به آن روغن زده شده قرار دهید.

  امتیاز: 0.00