منو
 صفحه های تصادفی
قلاع اسماعیلیه
در ترجمه Tn10 ، یک RNA کوچک رپرسور است
اندازه گیری دما
پدیده های شنوائی
کتابخانه ملی
اصل مثلث
Strontium
تنوریت
سهروردی
حبیب بن مظاهر در کربلا
 کاربر Online
349 کاربر online
 : زمین شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه زمین شناسی 3 ستاره ها ارسال ها: 513   در :  جمعه 16 فروردین 1392 [08:36 ]
  شهاب سنگ باستانی عطارد
 


کشف شهاب سنگ باستانی عطارد در مراکش

تحقیقات صورت گرفته بر روی نمونه شهاب سنگ متعلق به عطارد نشان می دهد، این سنگ فضایی چند میلیون سال بدور خورشید در حال چرخش بوده است.

سنگ فضایی سبز رنگ NWA7325 سال گذشته در مراکش کشف شد و محققان برای کشف منشأ و ماهیت اصلی، مطالعات مختلفی روی آن انجام دادند.

پروفسور «آناتونی ایروینگ» از محققان علوم زمین و فضا در دانشگاه واشنگتن و متخصص شهاب سنگ ها معتقد است، سنگ NWA7325 نخستین نمونه شهاب سنگ متعلق به عطارد محسوب می شود که از جو زمین عبور کرده است.

این سنگ متعلق به زمین، مریخ یا یک سیارک نبوده و با توجه به ترکیبات گازهای داخل سنگ می توان گفت که NWA7325 از عطارد یا سیاره دیگری مشابه همسایه نزدیک خورشید آمده است.

مطالعات صورت گرفته نشان می دهد، سال ها قبل سیارکی با سطح نزدیک ترین سیاره به خورشید (عطارد) برخورد کرده و در نتیجه این برخورد سنگ سبز رنگ NWA7325 از سطح سیاره جدا و در فضا سرگردان شده است.

این تکه سنگ باستانی میلیون ها یا حتی یک میلیارد سال بدور خورشید در حال چرخش بوده و در نهایت وارد مدار زمین شده و در مراکش فرود آمده است.

  امتیاز: 0.00