منو
 صفحه های تصادفی
امدادهای غیبی
نام بیعت کنندگان دومین بیعت عقبه
سخن سردبیر
روند تغییرات شعاع اتمی در تناوب و گروه
سخنان امام حسین علیه السلام در ورود به کربلا
دین اجداد پیامبر اکرم
پزشکی جایگزین
ذوقافیتین
ساحل زلاندنو
عرض خاص
 کاربر Online
334 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 10 بهمن 1391 [20:42 ]
  احتمال افزایش افسردگی در نوجوانان
 

احتمال افزایش افسردگی در نوجوانان

افسردگی در میان نوجوانان یک بیماری آرام محسوب می‌شود، زیرا معمولا گمان می‌رود که آنها در چنین سنی بیشتر دچار تحولات سن بلوغ شده‌اند؛ در حالی که ممکن است این علائم مربوط به بیماری افسردگی باشد اما مشکل اینجاست که افسردگی در میان نوجوانان معمولا به عنوان تحولات و پیچیدگی‌های دوران بلوغ تعبیر می‌شود.

مشکل افسردگی در نوجوانان و کودکان این خطر را در پی دارد که اگر به موقع درمان نشود، فرد ممکن است به بیماری‌های روحی دیگری دچار شود.

دلایل ابتلا به افسردگی
- وراثت و ژنتیک در ابتلا به بیماری افسردگی تاثیر دارد و به همین دلیل احتمال ابتلا به افسردگی در کودکان و نوجوانانی که پدر و مادرانشان قبلا مبتلا به بیماری افسردگی بودند بیشتر است.

- استرس، مرگ نزدیکان، مشکلات خانوادگی، نادیده گرفته شدن و خشونت می‌توانند منجر به افسردگی شوند.

- عملکردهای غلط برخی مواد در مغز انسان می‌تواند باعث افسردگی شود. برای مثال کمبود ماده‌ی زروتونین درمغز یکی از عوامل ابتلا به افسردگی است.

- زمینه‌ی ابتلا به بیماری افسردگی می‌تواند حتی در زمانی که کودک هنوز یک جنین است نیز به وجود آید. اگر مادر جنین زیر فشار روحی شدید باشد، هورمون‌های مربوط به استرس در بدن او زیاد ترشح می‌شوند و این امر در رشد برخی نواحی مغز جنین تاثیر می‌گذارد.

  امتیاز: 0.00