منو
 صفحه های تصادفی
گوشت مصنوعی
امام علی علیه السلام زاهد ترین افراد امت
کانسار نقره
بیماری‌ دیورتیکولی‌
آفساید
گروه درمانی
تاریخچه نگارش قرآن
عجب و درمان آن
زمینه اجتماعی پیدایش اگزیستانسیالیسم
چهار ضلعیهای محاطی
 کاربر Online
448 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 10 بهمن 1391 [03:56 ]
  گروه بزرگ کوازارها با عرض 4 میلیارد سال نوری، بزرگترین ساختار هستی است
 

یک تیم بین المللی از اخترشناسان، بزرگترین ساختار شناخته شده در جهان را کشف کرده اند. گروه بزرگ کوازارها (LQG) آنقدر بزرگ است که 4 میلیارد سال طول می کشد تا وسیله ای که با سرعت نور حرکت می کند عرض آن را طی کند.
کوازارها، از زمان های اولیه پیدایش جهان هستند که تحت دوره های کوتاهی، درخشندگی آنها فوق العاده زیاد شده و موجب می شود از فواصل بسیار دور قابل رویت باشند. این دوره ها در اخترفیزیک کوتاه هستند اما در واقع 10 تا 100 میلیون سال طول می کشند.
از سال 1982 اخترشناسان می دانند که کوازارها مایلند در گروه هایی که به طور عجیبی بزرگ هستند در کنار هم قرار گرفته و LQG ها را تشکیل دهند.
این تیم دریافت، LQG علاوه بر اندازه بسیار بزرگ آن، این قاعده کلی کیهان شناسی را که اگر به جهان در مقیاسی که به اندازه کافی بزرگ است نگاه کنیم از همه جا یکسان به نظر می رسد (فرض اصل کیهان شناختی) را نیز به چالش کشیده است.
تئوری مدرن کیهان شناسی بر پایه کارهای انیشتین بوده و به فرض اصل کیهان شناختی بستگی دارد. (این اصل به طور فرضی در نظر گرفته شده، اما هرگز به طور عملی نشان داده نشده است.)
برای درک بهتر ابعاد LQG ها فاصله کهکشان راه شیری از نزدیکترین همسایه آن یعنی کهکشان آندرومدا را در نظر بگیرید که 0.75 مگا پارسک یا 2.5 میلیون سال نوری است. عرض کل خوشه کهکشانی 2-3 مگا پارسک است اما عرض LQG ها می تواند 200 مگا پارسک یا بیشتر باشد. با توجه به قواعد کیهان شناختی و تئوری مدرن کیهان شناسی، محاسبات نشان می دهد که اخترفیزیکدانان نباید قادر به کشف ساختارهایی بزرگتر از 370 مگا پارسک باشند.
ابعاد معمولی LQG ی که به تازگی کشف شده 500 مگا پارسک است اما چون این LQG امتداد پیدا کرده است ابعاد آن در بیشترین حالت به 1200 مگا پارسک (حدوداً 1600 برابر فاصله کهکشان راه شیری و آندرومدا) می رسد.
دکتر کلو (Clow) سرپرست این تیم می گوید: `با اینکه تشخیص اندازه این LQG سخت است اما مطمئناً این ساختار بزرگترین ساختاری است که تا کنون در کل عالم مشاهده شده است. این بسیار هیجان انگیز است چون با درک کنونی ما از ابعاد جهان در تضاد است.`

ترجمه شده از: Science dailyتصویر

  امتیاز: 0.00