منو
 صفحه های تصادفی
پره اکلامپسی و اکلامپسی
کرامت های حضرت محمد - ص - در زمان بارداری آمنه
قانون جور شدن مستقل
کمبود روی
آزمایش میخ های اسرار آمیز
انواع امور اجتماعی
ستارگان سنبله
گونه های حیوانات
مدیریت دانش
افراز های یک عدد
 کاربر Online
877 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 19 دی 1391 [06:40 ]
  پاکسازي هوا در جاهای مختلف خانه
 

پاکسازي هوا در جاهای مختلف خانه

- وسايل و لوازم موجود در اتاق خواب طوري است که گرد و غبار را به خود جذب مي‏کند. گرد و خاک هم آلرژي و آسم را تشديد مي‏کند. لازم است ملافه‏ها و رختخواب‏ها به‌طور مرتب شسته و لوازم اتاق، مبلمان و فرش گردگيري و جارو شوند.

- اتاق نشيمن مي‏تواند محل تجمع آلاينده‏هاي موجود در خانه باشد و به همين دليل بايد تهويه مناسب داشته و هوا در آن جريان داشته باشد و به طور منظم گردگيري و جارو شود.

- براي خوش‌بو کردن هوا از اسپري‏هاي خوش‌بوکننده که حاوي مواد شيميايي حساسيت‏زا هستند، استفاده نکنيد.

- اگر در خانه شومينه داريد مراقب منوکسيدکربن باشيد، از باز بودن راه خروج هوا و مسدود نبودن دودکش مطمئن شويد. به تهويه هواي خانه توجه کنيد و روزي چند بار پنجره‏ها را باز کنيد تا هوا در خانه جريان داشته باشد.

- حمام مرطوب‏ترين محل در خانه است و تهويه مناسب در آن براي از بين بردن رطوبت و خشک شدن سطوح مهم است. رطوبت موجب رشد قارچ‎ها شده و آلرژي، آسم و مشکلات تنفسي را تشديد مي‏کند. تهويه مناسب و خشک نگه‌داشتن سطوح از رشد و انتشار قارچ‏ها پيشگيري مي‏کند.

- محصولات سفيدکننده و ضدعفوني‏کننده که معمولا زير سينک ظرف‌شويي نگهداري مي‏شوند در صورت استفاده و نگهداري ترکيبات آلي فرار آزاد مي‏کنند. بهتر است آنها را طبق دستورالعمل روي بسته‏بندي استفاده کنيد و دور از دسترس کودکان قرار دهيد.

- براي پيشگيري از انتشار منوکسيدکربن در آشپزخانه مطمئن شويد که اجاق گاز تهويه مناسب دارد.

- سيستم هود آشپزخانه بايد به طور مناسب نصب، استفاده و تعمير شود.

- درخانه بايد هوا جريان داشته باشد.

- بستن پنجره‏ها در تمام طول روز به هيچ وجه توصيه نمي‏شود. منوکسيدکربن يکي از آلاينده‏هاي خطرناک در هواي خانه است که در اثر احتراق در وسايل گازسور مانند بخاري و شومينه ايجاد مي‏شود، توصيه مي‏شود براي پيشگيري از مسموميت با منوکسيدکربن روزي چند بار پنجره‏ها باز شود تا هوا در خانه جريان پيدا کند.

  امتیاز: 0.00