منو
 کاربر Online
690 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 19 دی 1391 [05:40 ]
  پاکسازي هوا در جاهای مختلف خانه
 

پاکسازي هوا در جاهای مختلف خانه

- وسايل و لوازم موجود در اتاق خواب طوري است که گرد و غبار را به خود جذب مي‏کند. گرد و خاک هم آلرژي و آسم را تشديد مي‏کند. لازم است ملافه‏ها و رختخواب‏ها به‌طور مرتب شسته و لوازم اتاق، مبلمان و فرش گردگيري و جارو شوند.

- اتاق نشيمن مي‏تواند محل تجمع آلاينده‏هاي موجود در خانه باشد و به همين دليل بايد تهويه مناسب داشته و هوا در آن جريان داشته باشد و به طور منظم گردگيري و جارو شود.

- براي خوش‌بو کردن هوا از اسپري‏هاي خوش‌بوکننده که حاوي مواد شيميايي حساسيت‏زا هستند، استفاده نکنيد.

- اگر در خانه شومينه داريد مراقب منوکسيدکربن باشيد، از باز بودن راه خروج هوا و مسدود نبودن دودکش مطمئن شويد. به تهويه هواي خانه توجه کنيد و روزي چند بار پنجره‏ها را باز کنيد تا هوا در خانه جريان داشته باشد.

- حمام مرطوب‏ترين محل در خانه است و تهويه مناسب در آن براي از بين بردن رطوبت و خشک شدن سطوح مهم است. رطوبت موجب رشد قارچ‎ها شده و آلرژي، آسم و مشکلات تنفسي را تشديد مي‏کند. تهويه مناسب و خشک نگه‌داشتن سطوح از رشد و انتشار قارچ‏ها پيشگيري مي‏کند.

- محصولات سفيدکننده و ضدعفوني‏کننده که معمولا زير سينک ظرف‌شويي نگهداري مي‏شوند در صورت استفاده و نگهداري ترکيبات آلي فرار آزاد مي‏کنند. بهتر است آنها را طبق دستورالعمل روي بسته‏بندي استفاده کنيد و دور از دسترس کودکان قرار دهيد.

- براي پيشگيري از انتشار منوکسيدکربن در آشپزخانه مطمئن شويد که اجاق گاز تهويه مناسب دارد.

- سيستم هود آشپزخانه بايد به طور مناسب نصب، استفاده و تعمير شود.

- درخانه بايد هوا جريان داشته باشد.

- بستن پنجره‏ها در تمام طول روز به هيچ وجه توصيه نمي‏شود. منوکسيدکربن يکي از آلاينده‏هاي خطرناک در هواي خانه است که در اثر احتراق در وسايل گازسور مانند بخاري و شومينه ايجاد مي‏شود، توصيه مي‏شود براي پيشگيري از مسموميت با منوکسيدکربن روزي چند بار پنجره‏ها باز شود تا هوا در خانه جريان پيدا کند.

  امتیاز: 0.00