منو
 کاربر Online
1232 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 03 دی 1391 [06:20 ]
  بهبود حافظه
 

بهبود حافظه

برای حافظ ی بهتر تو صیه می شود که :

1- خوردن موز: ویتامین B بهترین تغذیه حافظه است و موز دارای این منبع غنی می باشد.

2- ورزش کنید: افرادی که به طور مرتب پیاده روی می کنند، بسیار کمتر دچار فراموشی می شوند . تحقیقات نشان داده است که فعالیت بدنی، ارتباط مغزی را در بخشی که ذهن مسوول حافظه است گسترش می دهد.

3- خواب به موقع : در یک استراحت خوب، مغز می تواند اطلاعات بشتر و بهتری را به حافظه شما باز گرداند.

4- رژیم های غذایی : تحقیقات نشان می دهد افرادی که رژیم های غذایی بسیار کم کالری در برنامه روزانه خود دارند، مغز آنها بسیار کند عکس العمل نشان می دهد و کمتر قادر به استفاده از حافظه خود می باشند.

5- انجام کارهای مورد علاقه: انجام کارهای مورد علاقه، مانند ملاقات دوستان قدیمی و ........ باعث افزایش ترشح هورمون ` دوپامین ` می شود که احساس خوبی را در فرد به وجود می آورد و این افزایش تاثیر مثبتی بر اعصاب و آن بخش از مغز که مسوول حافظه است می گذارد.

6- چای گیاهی بنوشید : آهن برای عملکرد صحیح حافظه ضروری است و نوشیدنی های کافئین دار، آهن موجود در بدن را از بین می برند.

7- خوردن قند و شکر را کاهش دهید : با کم کردن مصرف شیرینی های مصنوعی، مجددا حافظه خود را اصلاح کنید.

8- از استرس دوری کنید: متخصصان معتقدند که استرس های روزمره تا حدی مغز انسان را تحت تاثیر قرار می دهند که کم حافظگی را به وجود می آورد.

  امتیاز: 0.00