منو
 صفحه های تصادفی
دلیل حرمت شراب در قرآن
فقیه کیست
زمین لرزه در شام
جراحتهای بدن مطهر امام حسین علیه السلام
اثر بهنجار زیمن
فطرت انسان
کاربر:جواد حمزه
سیاه زخم
رفتار مواد در مقابل تنش
حسینقلی خان جهانسوز
 کاربر Online
1371 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  شنبه 02 دی 1391 [12:17 ]
  گزارش گرفت کلی 13/14 نوامبر 2012
 

دانشمندان و رصدگران علاقه مند برای دیدن این پدیده جالب نجومی به سوی کرنز (Cairns) استرالیا سرازیر شدند. کسوف کامل 13/14 نوامبر تنها برای ناظران زمینی شمال استرالیا به طور کامل قابل رویت بود. در صبح روز 14 نوامبر در حالی که ارتفاع خورشید از افق شرقی 14 درجه بود ماه مستقیماً از جلوی خورشید عبور کرد که 2 دقیقه طول کشید. زمان کامل این پدیده از لحظه کنتاکت اول تا کنتاکت چهارم (زمانی که قرص ماه به طور کامل از قرص خورشید خارج می شود) در حدود 3 ساعت به طول انجامید.
زمانی که خورشید به طور کامل می گیرد، هاله سفیدی در اطراف آن دیده می شود (منظره ای نادر از اتمسفر پلاسمایی خورشید یا کرونا که دمای آن از اندازه میلیون درجه است) که در حالت عادی به دلیل درخشندگی زیاد خورشید قابل رویت نیست.
در طی یک گرفت، ماه درونی ترین کرونایی را که کرونوگرافهای ساخت بشر برای دیدن آن با مشکل رو به رو هستند آشکار می کند. کرونا جایی است که همه میدان های مغناطیسی و فرایندهای فیزیکی که وظیفه گرمایش کرونا را بر عهده دارند به سرعت رشد می کنند.
ترجمه شده از سایت : Universetodayتصویر

  امتیاز: 0.00