منو
 صفحه های تصادفی
تلاوت زیبای امام سجاد علیه السلام
معرفی کتابهای الکترومغناطیس
رشته عکاسی
شیمی پلیمر
ایستگاه فضایی میر
ویژگیهای DotNet
حمایت از امام حسین علیه السلام و فرار از کربلا
نقش علی ولی الله بر انگشتر پیامبر
atherosclerosis
رسانش الکتریکی مواد نیم رسانا
 کاربر Online
776 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 28 آذر 1391 [05:02 ]
  کربوهیدرات ها کمتر از چربی ها چاق کننده اند.
 

کربوهیدرات ها کمتر از چربی ها چاق کننده اند.

هیچ ماده غذایی به خودی خود چاق کننده نیست. فقط زمانی که کالری موردنیاز روزانه بیش از حد تعادل باشد، آن وقت چاق کننده خواهد بود. برخی مطالعات نیز نشان می دهد کربوهیدرات ها در مقایسه با دیگر گروه های غذایی نظیر چربی ها اثر چاق کنندگی بسیار کمتری دارند.

افرادی که در رژیم غذایی روزانه خود از مقدار بیشتری کربوهیدرات برخوردارند در مقایسه با افراد دیگر کمتر در معرض چاق شدن قرار دارند و حتی رژیم های پرکربوهیدرات نقش قابل ملاحظه تری در لاغر شدن افراد ایفا می کند.

هر فردی مطابق با شرایط زندگی و میزان فعالیت در اجتماع باید رژیم اختصاصی خود را بگیرد ولی حذف چربی های غیر مفید در تمام گروه های سنی و افراد با شرایط مختلف زندگی باعث لاغری می شود.

هر گرم چربی ۹ کالری دارد در صورتی که هر گرم پروتئین و کربوهیدرات ۴ کالری به بدن می رساند. با توجه به موارد فوق، به نظر می رسد حذف کربو هیدراتها به اندازه حذف چربی نقش چندانی در لاغری نداشته باشد. پس مصرف نیمی از چربی روزانه را به کربوهیدرات اختصاص دهید.

  امتیاز: 0.00