منو
 صفحه های تصادفی
کار و تلاش امام کاظم علیه السلام
انقلاب ارضی
پشیمانی شیعیان کوفه پس از شهادت امام حسین علیه السلام
کوریت
فهرست نام های متداول پرندگان
اداره کردن و راندن توپ در فوتبال
نظریه اتمی دالتون
جایگاه ویژه نزد پدر
لایه بندی
دلایل وقوع جنگ جهانی اول
 کاربر Online
395 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 28 آذر 1391 [05:02 ]
  کربوهیدرات ها کمتر از چربی ها چاق کننده اند.
 

کربوهیدرات ها کمتر از چربی ها چاق کننده اند.

هیچ ماده غذایی به خودی خود چاق کننده نیست. فقط زمانی که کالری موردنیاز روزانه بیش از حد تعادل باشد، آن وقت چاق کننده خواهد بود. برخی مطالعات نیز نشان می دهد کربوهیدرات ها در مقایسه با دیگر گروه های غذایی نظیر چربی ها اثر چاق کنندگی بسیار کمتری دارند.

افرادی که در رژیم غذایی روزانه خود از مقدار بیشتری کربوهیدرات برخوردارند در مقایسه با افراد دیگر کمتر در معرض چاق شدن قرار دارند و حتی رژیم های پرکربوهیدرات نقش قابل ملاحظه تری در لاغر شدن افراد ایفا می کند.

هر فردی مطابق با شرایط زندگی و میزان فعالیت در اجتماع باید رژیم اختصاصی خود را بگیرد ولی حذف چربی های غیر مفید در تمام گروه های سنی و افراد با شرایط مختلف زندگی باعث لاغری می شود.

هر گرم چربی ۹ کالری دارد در صورتی که هر گرم پروتئین و کربوهیدرات ۴ کالری به بدن می رساند. با توجه به موارد فوق، به نظر می رسد حذف کربو هیدراتها به اندازه حذف چربی نقش چندانی در لاغری نداشته باشد. پس مصرف نیمی از چربی روزانه را به کربوهیدرات اختصاص دهید.

  امتیاز: 0.00