منو
 صفحه های تصادفی
ادامه مطلب:
حکومت به سیره پیامبر اکرم - ص
اندازه گیری در دنیای نانومتر
تیره بورمانیاسه
گسل‌های مهم ایران
رشته زبان ایتالیایی
تبدیلهای موبیوس
تجانس مارپیچی بردارها
رشته صنایع ایمنی
آیت‌الله طالقانی
 کاربر Online
786 کاربر online
 : زمین شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه زمین شناسی 3 ستاره ها ارسال ها: 513   در :  دوشنبه 13 آذر 1391 [18:40 ]
  سنگ سبک و مقاوم در برابر زلزله
 

سنگ سبک و مقاوم در برابر زلزله تولید شد

محققان کشور با استفاده از فناوری نانو، سنگ نمایی عرضه کردند که ضمن افزایش مقاومت، به دلیل سبک بودن موجب ایمن شدن سازه در برابر زلزله می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در این پروژه تحقیقاتی محققان با استفاده از سیمان، پودر سنگ، مواد پلیمری و نانوذرات سیلیس اقدام به تولید سنگ‌های نما برای ساختمان‌ها کردند.

در این نوع سنگ‌ها با کاهش ذرات سنگین و جایگزین کردن این ذرات با استفاده از ذرات سبک نانو سیلیس، وزن آنها نسبت به سنگ‌های طبیعی کاهش یافته است.

علاوه بر این استحکام این سنگ به دلیل استفاده از نانو ذرات سیلیس در فاز پلیمری، نسبت به سنگ‌های طبیعی 3 تا 4 برابر افزایش یافته است.

در ساختاراصلی این سنگ‌ها از رنگدانه استفاده شده است تا موجب حفظ رنگ طبیعی سنگ شود. این ویژگی برای مکان‌هایی چون حاشیه دیوار داخل ساختمان‌ها بسیار اهمیت دارد.

سبک بودن و توجیه اقتصادی آن، مقاوم سازی، ارتقای ایمنی در برابر زلزله و جلوگیری از هرگونه آلودگی از مزایای استفاده از این سنگ نماها است.

  امتیاز: 0.00