منو
 صفحه های تصادفی
فهرست نام های متداول پرندگان
نام امام حسین علیه السلام
اکتینولیت
تشکیل دوره سوم جدول تناوبی
تعاریف مختلف در باره فلسفه
سینمای صامت
واژه‌نامه زمین شناسی
زراعتکار درجه 1
انواع آبکاری
مقالات جدید زمین شناسی
 کاربر Online
580 کاربر online
 : زمین شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 28 شهریور 1391 [18:49 ]
  باد انرژی تمام جهان را تأمین می کند!!!
 

نتایج دو تحقیق مجزا نشان می‌دهد که زمین به قدر کافی از انرژی باد برخوردار است تا بتواند انرژی تمام جهان را تأمین کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، درحالی که تحقیقات نشان می دهد زمین از میزان قابل توجهی انرژی باد برخوردار است که میزان آن برای تأمین انرژی تمام جهان کافی است، محققان هنوز هم برای تأمین این انرژی به فیزیک و اقتصاد رجوع می کنند و برخی دیگر از کارشناسان را هزینه برافراشتن تمام توربینها بادی مورد نیاز و ساخت سیستمی که بتواند انرژی را به مصرف کنندگان منتقل کند را قابل توجه ارزیابی کرده اند.

تحقیقات دو گروه علمی مختلف در ایالات متحده آمریکا که طی دو روز مختلف در دو مجله متفاوت منتشر شده تحقق این امر را ثابت کرده است. محققان تخمین زده اند که فناوری توربینهای بادی کنونی می تواند صدها تریلیون وات قدرت تولید کند که این میزان 10 برابر چیزی است که درحال حاضر در جهان مصرف می شود.

انرژی باد دربرگیرده آزاد سازی گرمای ذخیره شده چون سوختن زغال، نفت و گاز طبیعی نیست، اما پرسشهایی در تحقیقات پیشین درباره محدودیتهای فیزیکی که ما را از استفاده این انرژی دور می کند مطرح شده است.

تحقیقات جدید که هرکدام به صورت مستقل انجام شده نشان می دهد که محدودیتهای بالقوه انرژی باد مسئله مهمی نیست، ممکن است مسائل مالی مسئله مهم تری در این عرصه باشد.

  امتیاز: 0.00