منو
 کاربر Online
1197 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 23 شهریور 1391 [16:15 ]
  عادت های ناپسند را رها کنید.
 

عادت های ناپسند را رها کنید.

عادت ها بخشی از زندگی هر انسان هستند و گاهی آن قدر قوی و تاثیرگذارند که از آن ها به اعتیاد تعبیر می شود.

در میان افراد عادت های بد و ناخوشایند زیادی وجود دارد. این عادت بد می تواند هر چیزی باشد مانند جویدن ناخن هنگام بیکاری یا استرس، وقت گذاشتن بیش از اندازه برای بازی های کامپیوتری، ‌وسواس در مورد نظافت فردی و ...

به هر ترتیب هر کسی می تواند عادت های بدش را شناسایی و برای ترک آن ها اقدام کند.

‌توصیه های زیر می تواند به موفقیت شما کمک کند.

- بدون یک تصمیم گیری قاطعانه هیچ عادتی ترک نمی شود. اگر چه بعضی عادت ها زودگذرند و ممکن است خود فرد هم بنا به شرایط روحی و سنی نفهمد چه زمانی آن موضوع از سرش افتاده است مثل جویدن ناخن در کودکان و نوجوانان که طی دوره ی زمانی نسبتاً کوتاه ترک می شود.

- بعضی عادت ها در افراد، به ویژه آن ها که با شرایط هیجانی محیطی یا لذت های زودگذر ارتباط دارند، پس از مدتی دوباره برمی گردند، ‌بر این اساس باید برای ترک عادت اراده ای بلندمدت و دایمی داشته باشید.

- ظرفیت روانی و قدرت پذیرش واقعیت های موجود را در خود بالا ببرید. علاوه بر آن نباید با هیچ دلیل و توجیهی تسلیم عادت خود شوید، همواره خود را بالاتر از عادت های تان بدانید و قدرت ترک بدی ها را برای خود قائل باشید.

  امتیاز: 0.00