منو
 صفحه های تصادفی
آلایندگی پرتوزای رادون
اعتراض
ادیان ابتدایى
دانشکده حقوق و علوم سیاسی
اندازه گیری فرکانس رادیوئی
استفاده غذا در بدن
استان فارس
انسان و جهان
محیط visual
خلیل و دوست رسول خدا صلی الله علیه و آله
 کاربر Online
581 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  چهارشنبه 15 شهریور 1391 [08:13 ]
  افزایش تمركز حواس
 

افزایش تمركز حواس

تقویت حافظه
با یادگیری های منظم ذهنی و مرتب كردن عواملی كه یكباره به ذهن ما خطور می كنند.
پرورش تمركز، یك مهارت است. یادگیری یك مهارت نیز نیاز به تمرین و ممارست دارد. عمل تمركز، به تمرین احتیاج دارد. شاید در هنگام شروع تمرینات ، ابتدا تغییرات كمی را حس كنید، ولی پس از 4 تا6 هفته كه از پرورش ذهن و یادگیری مهارت ها گذشت، متوجه پیشرفت های قابل توجهی خواهید شد.

برای شروع ازاین تكنیك ها استفاده كنید:
- هنگامی كه حواستان پرت می شود و ذهنتان سرگردان است، مرتب به خودتان هشدار دهید كه حواست را جمع كن. این روش كم كم سبب می شود كه توجه شما به موضوع مورد نظرتان جلب شود.

- وقتی كسی داخل اتاق می شود یا وقتی در با صدای بلند به هم می خورد، نباید به خودتان اجازه دهید كه حواستان پرت شود. شما باید تمركزتان را برای هدفی كه در ذهن دارید، حفظ كنید.

- در طول روز ، زمان ویژه ای را به فكر كردن درباره مسائلی كه به ذهن شما خطور می كنند و تمركزتان را به هم می زنند اختصاص دهید.

- كارت های كوچكی درست كنید و آنها را به 3 قسمت مساوی تقسیم كنید . یك قسمت را به صبح، یك قسمت را به بعدازظهر و قسمت سوم را به شب اختصاص دهید. هربار كه تمركزتان به هم ریخت و حواستان پرت شد، یك خط در قسمت مخصوص به آن بكشید.
وقتی به اندازه كافی ماهر شدید خواهید دید كه تعداد خط ها روز به روز كاهش می یابد و این واقعاً جالب و هیجان انگیز است.

- هنگامی كه استراحت می كنید، اكسیژن بیشتری به مغزتان می رسد و باعث احساس شادابی و نشاط در بدن می شود.

- هر از گاهی، مكان خود را تغییر دهید. در جایی كه خیلی سرد است، ننشینید. جا به جا شدن، به حركت خون در بدن كمك می كند و باعث می شود كه اكسیژن بیشتری به مغز شما برسد و شاداب و سرحال باشید.

- هنگامی كه كاری را به طور كامل انجام دادید، به خودتان پاداش دهید. كار شما ممكن است خیلی كوچك باشد و یا شاید یك مسئولیت بزرگ، كه شما باید آن را به پایان برسانید.

  امتیاز: 0.00