منو
 صفحه های تصادفی
تولید برق
تنظیم تنفس
موضع حضرت سجاد در واقعه حره
علاء الدوله علی
زیرگروه خارج قسمتی
بازاریابی چند سطحی جداشونده
تورانشاه دوم از سلاجقه ی کرمان
مواد فرومغناطیس
درمان با هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم
علی سید اوصیاء است - دوستی علی سید کارهاست
 کاربر Online
957 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 18 تیر 1391 [21:22 ]
  جمع آوری و دفع بهداشتی زباله
 

جمع آوری و دفع بهداشتی زباله

تولید زباله بطور چشمگیری رو به افزایش است. تولید زباله که هرروز برتعداد و تنوع آنها افزوده می شود سبب شده که خسارت زیادی به منابع اصلی ( آب ، خاک ، هوا ) وارد آید.

براساس مطالعات انجام گرفته، عدم توجه به جمع آوری ودفع مواد زائد می تواند مشکلات زیست محیطی زیادی بوجود آورد . افراد جامعه باید بدین باور برسند که علاوه بر رعایت موازین بهداشت فردی ملزم به حفظ بهداشت محیط پیرامون خود نیز هستند زیرا درصورت عدم رعایت این موضوع سلامت آنها و سلامت سایر افراد جامعه در مخاطره خواهدافتاد.
یکی از موارد مهم در زمینه حفظ و ارتقای سلامت افراد و جامعه دفع صحیح زباله ومواد زاید است که متأسفانه بدلیل روشهای نامطلوب جمع آوری زباله، محیط زندگی وسلامت افراد در معرض آلودگی وخطر قرار دارد.

بعلت مواد آلوده کننده وفساد پذیر و نیز رطوبت وحرارت مناسب، پناهگاهی مناسب برای انواع حشرات و جوندگان موذی می باشد.
زباله از عوامل اصلی ومولد بسیاری از بیماریهای مشترک بین انسان و حیوانات و سایر بیماریهای واگیر دار وغیر واگیردار است .
تداوم گرما و طولانی شدن زمان برداشت زباله از معابر و اماکن عمومی از جمله عوامل مساعد کننده برای تکثیر ورشد سریع بسیاری از باکتریها و انگلها و موجودات و جوندگان موذی می باشد.

تقریبا 80 درصد از هزینه های مربوط به زباله ها، هزینه جمع آوری زباله می باشد از این لحاظ هزینه های سنگینی بر شهرداری ها وسازمان ها ی وابسته به جمع آوری و دفع زباله ها می گردد.

درهنگام نگهداری زباله ها درمنازل ومحل تولید از ظروف پلاستیکی درب دار یا فلزی ضد زنگ و نیز استفاده از کیسه پلاستیکی زباله برای حفظ نظافت محیط زیست استفاده شود. بهترین روش جمع آوری زباله ها بطور روزانه است که در کنترل و جلوگیری از رشد و پرورش مگس مؤثر می باشد.

  امتیاز: 0.00