منو
 کاربر Online
1023 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391 [05:56 ]
  مصرف خودسرانه ی داروهای گیاهی ممنوع
 

مصرف خودسرانه ی داروهای گیاهی ممنوع

به طور کلی داروهای گیاهی دو دسته هستند. داروهایی که در عطاری‌ها هستند و گیاهان دارویی نام دارند و شکل دیگر داروهای گیاهی هستند که شبیه به داروهای شیمیایی هستند ولی ریشه و منشا گیاهی دارند.

مصرف خودسرانه داروهای گیاهی و بدون تجویز پزشک می تواند موجب مسمومیت در فرد شود .

داروهای گیاهی می توانند موجب عارضه و یا تداخل دارویی در فرد شوند. داروهای گیاهی باید با تجویز پزشکان طب سنتی و یا داروسازان مصرف شوند .

داروهای گیاهی ممکن است به دلیل شرایط نامطلوب نگهداری دچار آلودگی شده باشند و این امر در صورت مصرف به سلامتی فرد ضرر وارد می کند پس در صورت تمایل استفاده از داروهای گیاهی ، برای تهیه این داروها بهتر است از داروخانه‌ها انجام شود و در هنگام تهیه آنها باید به مجوز و پروانه ساخت دارو از معاونت غذا و دارو توجه کافی داشت.

البته اگر با مشورت پزشک دم کرده، جوشانده يا عرقيات برخي گياهان به صورت مختصر و صرفا جهت تسکين بيماري همراه داروها استفاده شود، مانعي ندارد و مي‌تواند در بهبود بيماري موثر باشد.

داروهای موجود در عطاری‌ها نقش مهم در بیماری‌های جدی که احتیاج به بیمارستان و جراحی دارند ایفا نمی‌کند ولی در پیشگیری و درمان بیماریهای سبک می‌توان از آنها استفاده کرد.

نباید از توصیه های دوستان و آشنایان برای استفاده از داروهای گیاهی و شیمیایی خاص حتی در صورت مشابه بودن علائم بیماری استفاده شود و تنها مصرف دارو با مشورت و تجویز پزشک معالج باشد .

  امتیاز: 0.00